Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Три Инстаграм профили за фит форма

Доколку го сакате фитнесот, овие три Инстаграм профили треба да се најдат на вашата приоритетна листа. Со прекрасни фотографии и видеа, девојкиве ќе ви го разубавуваат денот и ќе ве убедат на здрави навики. @balletbeautiful Веројатно како дете често сте ...

Повеќе »

Чоколадна диета: 5 килограми помалку, 3 причини за супер расположение!

Многумина се сомневаат во ефикасноста на чоколадните диети, сметајќи дека нема слабеење без сосема да ги исклучиме слатките од дневното мени. Ако ние се прашуваме, дефинитивно сме „за“ чоколадната диета која се основа на слатко задоволство и внес од 1.050 ...

Повеќе »

Добро утро со пилатес

Тмурните денови нека не претставуваат пречка за вашето утринско расположение. Започнете го денот со пилатес вежби. „Добро утро пилатес“ (Good morning pilates) е вистинскиот избор за припадничките на понежниот пол кои сакаат да го започнат денот енергично и активно. „Утринското ...

Повеќе »

Зошто е во мода „половина час бокс“: Активност број 1 за мускулни „плочки“ на стомакот

Покрај „Фит Баланс Интензив“ (интензивни пилатес вежби) кои согоруваат дури 600 килокалории за половина час вежбање и спин транс (брзо возење на велосипед) кое согорува 720 килокалории, боксот е на врвот на физичките активности кои не само што ги топат ...

Повеќе »

Слатка диета: Ослободете се од „перничињата“ околу струкот на сладок начин

Кој рече дека слаткото е виновник за појава на „перничиња„ околу струкот? Во оваа диета е вклучен медот и затоа е слатка, а наменета е за сите оние кои не можат да се откажат од благото. Се држи најмногу седум ...

Повеќе »

Претпразнична диета: 7 килограми минус пред новогодишната трпеза

Околу месец и половина пред да се соочиме со празничните богати трпези, пожелно е да се ослободиме од некој килограм повеќе, а диетата може да се повтори и веднаш по празниците карактеристични не само по обилната туку и по често ...

Повеќе »

Данска диета: Тајната на виткоста на Данкињите

Прилично строгата Данска диета се држи само 13 дена, ослободува од сите вишок течности во телото и брзо ги „топи“ килограмите, а делува до три месеци откако ќе ја прекинете. Диетниот режим може да се почне билокој ден во неделата, ...

Повеќе »

Не е само до храната: Неколку причини кои ни таложат килограми

Во здравата исхрана и физичката активност е клучот до витката линија, но постојат и причини кои независно од храната можат да придонесат за зголемување на телесната тежина. Една од нив е депресивноста и нервозата. Често се случува кога сме незадоволни ...

Повеќе »

Есенска нега: Здрава диета со јаболка

Диетата со јаболка е наменета за оние кои на здрав начин сакаат да се ослободат од вишокот килограми.   Диетата се состои од четири оброци на ден пред кои задолжително се јаде јаболка. Со оглед на тоа што вклучува разновидни ...

Повеќе »

Диета со банана и мед: Коктел-сојузник на рамниот стомак

Изборете се на здрав начин со масните наслаги наталожени во пределот на стомакот и колковите со овој коктел кој е сојузник на секоја здрава диета. Наместо да ги броите калориите, или да се придржувате до комплицираните диетни програми, заменете го ...

Повеќе »