Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Турбо диета: до рамен стомак за три дена

Ефикасната диета трае само три дена, се основа на три оброци во денот и на вкупен внес до најмногу 1.000 калории. За три дена треба да се загубат еден ипол до два килограми. Доколку сакате да загубите повеќе килограми, повторувајте ...

Повеќе »

Подготвени на плажа: 5-дневна диета со лубеница

Лубеницата содржи само 20 калории во 100 грама и добредојдена е во секоја диета. Диетата со лубеница е една од најдобрите во текот на летните месеци, особено ако сакате да загубите некој килограм само за неколку дена пред да се ...

Повеќе »

Само една вежба за совршен задник

Ќе ви покажеме само една вежба, чии резултати се навистина видливи   Добро ни се  познати изговорите кои повеќето од нас ги користат за да го избегнат вежбањето. Сепак, соодветна замена за начинот на живот кој вклучува малку движење е ...

Повеќе »

Нова хит диета – VB6

Диетата е дело на Марк Битмен, автор на бројни книги за готвење, а моментно е вистински хит во Америка. Диетата на Марк Битмен гарантира загуба на 15 до 20 килограми, а се базира главно на веганска храна. Самиот Битмен се ...

Повеќе »

„Зона“ диета, омилена диета на Синди Крафорд и Џенифер Анистон

Според основните принципи на оваа диета, слабеењето не е ништо повеќе од пропратен ефект на здравиот режим на исхрана, кој го експлоатира „армија“ на незаситени масни киселини и антиоксиданси. „Зона“ диетата е еден од најприфатените хранливи режими, па затоа ја ...

Повеќе »

Милка диета за совршено рамен стомак & – 2 кг за 3 дена

Милка или млечна диета е добра за оние кои сакаат брзо да загубат килограми, но мора да издржат најмалку 10 дена. Во просек, со оваа диета се губат до 2 килограми за три до четири дена. Млечната диета го намалува ...

Повеќе »

За и против – Диета во знакот на бројот 5

И згодната Ријана се заколна во неа, а ние одлучивме да ја споделиме со вас за да провериме дали диетата од пет фактори навистина  делува. „Престанав со диетата кога отидов на турнеја, но и после тоа килограмите се топеа. А јадам ...

Повеќе »

Без 3 килограми за само две недели

Пролетта е вистинска сезона за започнување на диета. Сонцето ни го подигнува расположението, пазарите почнуваат да се полнат со најразлично овошје и зеленчук,  а желбата да изгледаме убаво во костим за капење сега станува поголема. Се тоа е одлична мотивација ...

Повеќе »

Воена диета, за силни дами

“Army girl” или воена диета е краткорочна диета за која многумина тврдат дека е ефективна. Но, како што и самото име кажува многу е строга и треба да се придржувате кон времето на оброците и пропишаната храна  за да ги ...

Повеќе »