Козметика

Наоми се придружи на тимот на највлијателната визажистка Пет Мек Грат

Една од најпознатите супермодели Наоми Кемпбел и една од најбараните визажистки Пет Мек Грат официјално договориле соработка за Pat McGrath Labs – бренд за производи за убавина и шминка. Списанието Тајм минатата година ја рангираше Грат меѓу највлијателните луѓе, а уредничката ...

Повеќе »

Сите ги чуваат овие пет работи во купатилото, а не би требало…

На некои производи воопшто не им е местото во купатило. Еве на кои: Таблетки за контрацепција и други лекови.  Топлината и влагата во тоалетот можат значително да влијаат на делотворноста на некои лекови. Во упатствата на повеќето лекови пишува дека ...

Повеќе »

Жизел со мајка ѝ позира за новата козметичка кампања на Диор

Супермоделката Жизел Бундшен е ѕвезда во новата козметичка кампања на Диор – Dior Capture Totale. Кампањата е лансирана на Денот на мајката, па Жизел се појавува со својата мајка Ванија од која очигледно ја наследила убавината. Од насмевката до цртите ...

Повеќе »

Четири занимливости за маскара, од откритие до форма во која денес ја познаваме

Маскарата е денес еден од најупотребуваните производи од декоративната козметика. Но нејзината еволуција е прилично долга, за да го добие обликот кој денес го познаваме. Првата маскара е измислена пред околу 170 години. 1. Првата маскара била измислена од страна ...

Повеќе »

„Хенкел“ и „Саманта доо“ донираа производи на Црвен крст за лична хигиена во износ од 1.230.000 денари за најранливите категории

Денеска, „Хенкел” во соработка со својот долгогодишен деловен партнер „Саманта доо“, како општествено одговорни компании, донираа производи за лична хигиена во пазарна вредност од 1.230.000 денари (20,000 евра) на општинските организации на Црвен крст во Прилеп, Куманово, Карпош и Бутел ...

Повеќе »

 Lancome со нова глам пролетна колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Саша Пивоварова е ѕвезда на мејкап кампањата Mert & Marcus x Lancome  Фотографирана од славното дуо Мерт и Маркус, супермоделот Саша Пивоварова позира за новата колекција на   Lancome. Колекцијата е насловена After Dark, а целата кампања е реализирана во гламурен стил. ...

Повеќе »

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на Марк Џејкобс насловен Daisy.Станува збор за свеж, цветен мирис совршен за сезоната на потопли денови.  Моделите позираат во бели фустанчиња во расцутената пролетна природа. Новиот цветен парфем вклучува ноти ...

Повеќе »

Сега имате време, направете смеса за чистење и светнете ги четкичките за шминка

Може да имате најскапи и најквалитетни четки за шминка, но ако се често валкани на вашето лице ќе му нанесе повеќе штета отколку корист. Неопходно е редовно чистење на приборот за нанесување на шминка за да ги задржите вашите четки ...

Повеќе »

Влажниот изглед на косата се врати во мода, еве како да го постигнете

Ефектот влажен изглед на косата беше популарен пред три години, но сега повторно се врати во мода. Оваа фризура е идеална за потоплите денови, па во периодот на самоизолација – вежбајте го изгледот дома. Како да го постигнете влажниот ефект ...

Повеќе »

Златните маски за лице се тренд меѓу ѕвездите во карантин

Супермоделките продолжуваат да се негуваат и за време на самоизолацијата. Но, интересен тренд се шири на социјалните мрежи – златни маски за лице. Џиџи Хадид не е единствената ѕвезда која го промовира овој тренд. Златните маски за лице ги практикуваат ...

Повеќе »