Козметика

Денови посветени на нега на кожата: Кој е подготвен да се чувствува убаво?!

Од 16 до 17 ноември во Капитол мол нѐ очекуваат денови посветени на нега на кожата Секојдневно за сите, денот се намалува и станува сѐ пократок. Тоа не се должи на промената на часот туку на динамиката на модерното општество. ...

Повеќе »

Погледнете ја празничната колекција на MAC

Празничната (новогодишна и божиќна) колекција на MAC е насловена Shiny Pretty Things. Содржи кармини, сјаеви за усни, сенки за очи, моливи за очи, руменила…, а сите содржат светки и блескави честички. Во колекцијата доминираат нијансите препознатливи за калеидоскопот и токму тоа ги ...

Повеќе »

Кензо Такада и AVON со нов, неодолив мирис на позитивноста

Avon Life Colour за НЕА и НЕГО е рефлексија на мотото на легендарниот јапонски дизајнер да се живее прекрасен живот Во несигурни и поларизани времиња, да се остане позитивен може да се доживее како голем предизвик, но вистината е дека ...

Повеќе »

Два нови производи од  Estée Lauder вредни за внимание – парфем и кармин

Американската убавица Грејс Елизабет на почетокот на годината стана лице на козметичката компанија Estée Lauder, а сега се појавува во две рекламни кампањи за брендот, рекламирајќи два нови производи. Прво, Елизабет ја рекламира новата линија на крем-кармини насловена ‘Pure Color Desire ...

Повеќе »

Сакате да имате лице како убавиците од насловните страни?

Секоја жена сонува за блескава кожа и совршен тен, како убавиците од списанијата кои безгрижно се смешкаат и имаат беспрекорна шминка. Тоа ве наведува да се запрашате дали е можно и вие да имате таков изглед и да посакате мазно ...

Повеќе »

Луксузна есенска маска за лице од домашната кујна

Сакате да уживате во луксузни нешта? Погледнете во фрижидерот, таму се. Многу од есенските овошја се погодни за луксузна козметичка нега, а оваа есенска домашна терапија е стимуланс за подмладена кожа. Релаксирајте се со маска од тиква, авокадо и мед ...

Повеќе »

Бизарните третмани за убавина на славните, од Гвинет Палтроу до Џенифер Лопез…

Младешкиот изглед, затегнатата кожа, сјајот на лицето…ѕвездите прават се и изнаоѓаат нови третмани за што подобро да изгледаат, вклучувајќи ги третманите за коса, за лице, за кожа. Секако, цената на овие третмани не им е важна, важно е – да ...

Повеќе »

Шарлиз Терон блеска во рекламата за новиот парфем на DIOR

Убавата глумица Шерлиз Терон е лице на новата рекламна кампања на Диор. Француската модна куќа го лансираше парфемот  J’adore Absolu. Убавицата од Јужна Африка, е облечена во златен фустан. Дополнително, со принт кампањата, снимен е и видео спот, во режија на ...

Повеќе »

“Stasija Make – up”, новиот „хајлајтер“ на македонската мејк-ап сцена

Уметноста на шминкањето е посебна уметност бидејќи се работи на најубавото платно на кое еден уметник може да слика. Движењето на мејк – ап четкичката за сликање има поинакви движења кои завршуваат во една крива линија наречена насмевка. Сјајот во ...

Повеќе »

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за новиот парфем на Paco Rabanne

Популарната манекенка Емили Ратајковски е лице на кампањата на новиот парфем на  Paco Rabanne, ‘Pure XS for Her’. Првата фотографија од кампањата, Ратајковски ги сподели минатиот месец на својот Инстаграм профил кој има над 20 милиони следбеници. Овојпат, целосната фотосесија е ...

Повеќе »