Козметика

Не спиевте добро? Оваа маска веднаш ќе ја врати свежината на лицето

Сте имале лоша ноќ, не сте можеле да заспиете, се чувствувате уморни…Не е важна причината поради која сте останале будни, ама важно е наутро да ја вратите свежината на лицето. Со оваа ефикасна домашна маска за лице, од само две ...

Повеќе »

Ким Кардашијан и Вини Харлоу заедно во кампањата за KKW Beauty

Ким Кардашијан и моделот Вини Харлоу позираат заедно за новата колекција на декоратнивна козметика од KKW Beauty. Колекцијата официјално ќе биде лансирана на 13ти септември, а содржи сет со 12 сенски за очи, сет со две нијанси на руменило и ...

Повеќе »

Зендаја е лице на новиот парфем на Lancome

Lancome ја претстави кампањата за својот нов парфем насловен Idole, а главно лице на кампањата е холивудската ѕвезда Зендаја. Кампњата го носи мотото “I can, we will”. Новиот мирис е веќе достапен во продажба. Главна нота се розите од Турција кои се ...

Повеќе »

Нова колекција од L’Oréal Paris во чест на Карл Лагерфелд

Моделите Дауцен Крос, Лума Гроте, Су Ју Парк и Луиз Бурњон се појавуваат во рекламаната кампања за новата козметичка колекција на L’Oréal Paris.Колекцијата е во чест на модниот гениј Карл Лагерфелд и е насловена  L’Oréal Paris x Karl Lagerfeld. Козметичките производи ...

Повеќе »

Нов парфем од Жан Пол Готје, ќе го обожувате!

Преубавата Дафне Груенвелд е лице во рекламната кампања на новиот парфем од Jean Paul Gaultier насловен Belle. Жан Пол Готје повторно се одлучи за преубавата холанѓанка да биде ѕвезда во рекламната кампања за новиот парфем. Во кампањата друштво и прави машкиот ...

Повеќе »

Што да јадете за побргу да фатите бронзен тен под сонцето

Исхраната игра фундаментална улога во подготовката на кожата за сонцето. Всушност, не се само кремите оние кои му помагаат на нашето тело да добие совршен тен на плажа, туку и изборот на соодветна храна е клучен аспект за брзо добивање ...

Повеќе »

Дуа Липа е лице на новиот парфем од Ив Сен Лоран, парфемот наскоро во продажба!

На почетокот на летото, Дуа Липа на својот Инстаграм профил сподели фотографија од зад сцената на снимањето на рекламната кампања за новиот парфем на Ив Сен Лоран. Сега пак, на Инстаграм ја објави првата фотографија од рекламната кампања снимена во ...

Повеќе »

AVON со два новитета за 15.јубилеј на својот најпознат мирисен бренд ТТА

Како се менува љубовта со текот на времето? Едноставно, таа станува поекспресивна и постепено се гради, со што станува уште поскапоцена. Истото важи и за TTA мирисите од AVON. Успешната приказна на најпродаваниот мирисен бренд ТТА (Today Tomorrow Always) од ...

Повеќе »

Парфемите делуваат на психата и ги будат сеќавањата

Се се случува многу брзо: нашите носни нерви директно се поврзани со чувствата. Од речиси 10 милиони носни клетки во носот, мирисот се спроведува во лимфниот состав во мозокот. Тој дел управува со емоциите. Но, мирисот не делува само на ...

Повеќе »

Анџелина Џоли блеска за новиот парфем на Guerlain

Глумицата Анџелина Џоли (44) е главно лице на кампањата за новиот парфем на Guerlain насловен Mon Guerlain Intense.Познатата француска  козметичка куќа повторно ја одбра Џоли за заштитно лице на кампањата.Глумицата е лице на Guerlain од првата соработка реализирана во 2017 година. Освен фотосесија, реализирано е ...

Повеќе »