Козметика

Домашна маска за забрзано растење на ноктите

Направете домашна маска за нокти со која ќе им помогнете побрзо да растат, да не се кршат и да бидат здрави. За да ја подготвите домашната маска за нокти потребно ви е- свежо исцеден сок од 2 портокала, 2 ситно ...

Повеќе »

Eve Discovery: Нова специјална колекција мириси од AVON за засилување на емоциите

Колекцијата Eve Discovery Collection содржи три луксузни мириси креирани од светски познати парфимеристи Животот е колекција од приказни. Секој ден претставува нов предизвик, со нови улоги кои треба да се одиграат. По успешното лансирање на двојниот мирис Eve Duet кој ...

Повеќе »

Ѕвездите на AVON во Скопје блеснаа во сјајот на холивудскиот гламур од 20-тите години на минатиот век

Минатиот викенд, во хотелот „Мериот“ се одржа 12. по ред Национална годишна конференција на AVON Македонија. Компанијата веќе со години практикува исклучително креативен и несекојдневен тематски пристап со кој секоја конференција дише со посебен шарм и енергија. Годинава, организаторите одлучија ...

Повеќе »

Натали Портман позира за новата пудра од Диор – Diorskin Forever Undercover Foundation

Актерката Натали Портман блесна во новата рекламна кампања за луксузната козметика Диор, рекламирајќи ја новата течна пудра Diorskin Forever Undercover Foundation. За изгледот на глумицата се погрижи креативниот директор на Диор мејкап, Питер Филипс. Новиот производ од Диор ветува 24-часовна целосна ...

Повеќе »

Тестирани: Топ 6 водоотпорни кармини кои најдолго остануваат на усните

Денот на вљубените се наближува, а секако дека за такви денови размислуваме и за добар кармин кој нема да се размачка кога ќе се бакнуваме со партнерот и нема да се избрише додека пиеме од пијалокот послужен на романтичната вечера. ...

Повеќе »

За првпат „плус сајз“ модел: Ешли Грем е заштитно лице на „Ревлон“

Козметичката куќа Ревлон потпиша договор со 6 модели кои ќе ја претставуваат оваа марка во 2018 година, а меѓу нив е и полничката Ешли Грем. За првпат „плус сајз“ модел ќе ја претставува козметиката на Ревлон. За рекламната кампања насловена Live ...

Повеќе »

EUCERIN UREA Repair PLUS: Производи за нега на сува кожа

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и маснотии на површината на кожата, при што се нарушува нејзината функција. Доаѓа до уште поголема загуба на ...

Повеќе »

Нов коректор од M.A.C кој едвај го чекаме во продажба

Козметичката куќа M.A.C го најави лансирањето на нов коректор кој со текстурата се надополнува на популарната течна пудра Waterweight Foundation. Waterweight Concealer, како што објаснуваат од M.A.C., е коректор со лесна текстура што и овозможува на кожата да диши, а служи ...

Повеќе »

6 начини како да ги нагласите очите

Се вели, очите се огледало на душата. Тие се најчесто прво нешто во кое се загледуваме. Како да се постигне подлабок поглед и визуелно поголеми очи? Очигледно не е се до душата. Има нешто и во трикчињата. Сменети ги рамките ...

Повеќе »

Топ 3 нови парфеми достапни во продажба од јануари 2018

Нова година, нови парфеми. Во продолжение погледнете ги 3-те исчекувани новитети од познатите марки кои од овој месец се достапни во продажба. Calvin Klein Obsessed for Women Intense Парфемот е инспириран од култниот мирис Obsession од 1985. година., а ќе ...

Повеќе »