Козметика

Пролет во розово со новата колекција од Lancome

Lancome Absolutely Rôse Spring 2017 е нова пролетна колекција од омилената козметичка компанија. Во фокусот на декоративната козметика е розовата боја, нијанса која е и познат симбол на Ланком уште од формирањето на компанијата во 1935 година. Колекцијата содржи светликави пудри ...

Повеќе »

Bobbi Brown нова колекција за Денот на вљубените

Популарната козметичка компанија Bobbi Brown ја лансира новата линија на козметички производи насловена Valentine’s Day 2017 Red Hot Makeup Collection. Колекцијата вклучува црвени кармини, руменило кое одлично се надополнува со нијансите на кармините и палета на сенки во „nude“ нијанси. ...

Повеќе »

Пролетна колекција на шминки од Шанел

Пролетната колекција на Шанел е веќе најавена, а во продавниците ќе биде достапна на почетокот на февруари. Колекцијата содржи нови производи, и тоа – илуминатор (кој е најавен како хит на козметилката линија), две нови нијанси на руменила, две нови ...

Повеќе »

10 најдобри течни пудри во светот

Ако се прашувате која пудра има одлична покривност, а истовремено и го негува лицето, конечно го добивме одговорот од познатите мејк-ап мајстори кои ја составија листата на најдобри пудри во светот. На листата се најдоа 10 пудри од познати козметички ...

Повеќе »

AVON True – нова козметичка линија која ги исполнува ветувањата

Балансирањето на успешна кариера, семејни обврски и дружби со пријателите може да претставува вистински предизвик, поради што Avon ја лансира True – нова линија производи која што на жените, и покрај недостатокот од слободно време, ќе им овозможи секогаш да ...

Повеќе »

12 трендови на боја на коса за 2017 година

Новата година започна и веќе знаете што значи тоа – нови трендови на боја на коса. Можеби изгледа дека ништо ново не се нуди, со оглед на тоа што повеќето од новите трендови веќе сме ги виделе во изминатите неколку ...

Повеќе »

Маникир за зима 2017: Контрастите се во тренд! 11 фаворити од популарните марки

Ако ги следите трендовите на маникирот, кои се менуваат од сезона во сезона, сигурно забележавте дека зимските мотиви на маникир од празничните денови (светки, ѕвездички, снегулки, снешковци) бргу се заменија со посериозен стил на лакирање на нокти за почетокот на ...

Повеќе »

6 нови парфеми на почетокот од 2017 година

На самиот почеток на 2017 година беа лансирани 6 луксузни парфеми. 2017 година започна со лансирањето на новиот парфем од Армани, Armani Code Cashmere, топла и сензуална миризба компонирана од микс на ориентални и цветни есенции, со слатки ноти од ...

Повеќе »

Топ 5 најпродавани козметички производи од познатите марки во 2016 година

И козметичките производи, како и модните парчиња, се појавуваат од сезона во сезона, но додека некои како да имаат свој „рок на траење“, други остануваат барани на пазарот без разлика на сезоната, со години. И додека на експертите од козметичките ...

Повеќе »