Козметика

Revalid®: Уште неколку дена до крајот на наградната игра за да освоите патување во Швајцарија

Имате уште неколку дена да купите еден од производите на Revalid® и да бидете потенцијален добитник на незаборавен викенд за двајца во Швајцарија. Токму вие може да ја изберете дестинацијата, поточно да заминете на прекрасните швајцарски Алпи,  да го почувствувате  духот на космополитскиот ...

Повеќе »

Дрогериите dm донираа новогодишни пакетчиња за деца од Тетово, Битола и Скопје

Дрогериите dm и годинава традиционално организираа новогодишен караван под мотото „ЗАЕДНО едни за други“ во чии рамки им подарија пакетчиња на деца од три институции во Тетово, Битола и Скопје. Во акцијата беа вклучени учениците и штитениците од: Завод за ...

Повеќе »

Грејс Елизабет е лице во новата кампања на Estee Lauder

Новиот ангел на Викторија сикрет, Грејс Елизабет, е главно лице во рекламната кампања на Estee Lauder за ноќна нега – Advanced Night Repair. Од популарната козметичка марка ни доаѓа нов топ производ – серум за ноќна нега.Освен со фотосесија, кампањата е поддржана ...

Повеќе »

Кафето и вашето лице не се добри пријатели

За љубителите на кафе немаме добри вести. Новото истражување вели дека кафето ја иритира кожата и го прави лицето без сјај. Според новото американско истражување предводено од Џулиен Рајт, кафето и штети на кожата, особено на лицето, ја дехидрира кожата, ...

Повеќе »

Зендаја е непрепознатлива во новата кампања на Lancome

Пејачката и глумица Зендаја ја покажа својата камелеонска трансформација во новата рекламна кампања на Lancome. L’Absolu Rouge Ruby Cream кампањата на популарната француска модна марка е лансирана токму навреме, пред празничната сезона, а содржи три нови производи – течни пудри, сенки ...

Повеќе »

 Кој е кодот кој ќе ве однесе 2020 година во Швајцарија?

Сигурно се прашувате кој е кодот кој ќе ве однесе на магично патување во убавата Швајцарија. Одговорот е кодот на Revalid® Каде да го најдете кодот? Кодот може да го најдете во секоја подобро снабдена аптека на еден од производите ...

Повеќе »

Шарлиз Терон е златна девојка во новата кампања на J’adore

Глумицата од А листата, Шарлие Терон блеска во новата рекламна кампања за парфемот J’adore на Диор. Соработката на Диор и Терон континуирано трае од 2004 година. –  “J’adore е исклучителен парфем , бидејќи успева да биде без напор заводлив, сочувувајќи ја ...

Повеќе »

Лили Роуз Деп е ѕвезда во новогодишната кампања на Шанел

Француската луксузна марка Шанел ја лансираше празничната кампања за популарниот парфем No. 5, а главно лице е младата амбасадорка на брендот, Лили Роуз Деп. Ќерката на глумецот Џони Деп и Ванеса Паради се повеќе е актуелна во актерските и модните води. ...

Повеќе »

Домашна маска за лице против брчки

Брчките околу очите и подочниците се чест проблем во поодминати години. Жените користат разни лосиони за затегнување на кожата, која поради староста ја изгубила еластичноста. Не можеме да кажеме дека лосионите немаат ефект, но денеска ќе ви презентираме потполно природен ...

Повеќе »

Направете си го денот убав, купете си Revalid® и можеби ќе…

Ако насловот ве привлече да кликнете на оваа вест и навистина денот ќе си го направите убав. Да, познатиот швајцарски бренд Revalid® има наградна игра. Токму вие може да бидете потенцијалниот добитник, викенд за двајца на една од трите дестинации ...

Повеќе »