Козметика

Маслиново масло за бронзен тен, како да го користиме на плажа?

Маслиновото масло е корисно за сочувување на еластичноста на кожата, ја навлажнува сувата кожа, го враќа нејзиниот сјај, па затоа е и многу корисно во летните денови. Маслиновото масло содржи висока концентрација на антиоксиданси кои го забрзуваат ефектот на УВ ...

Повеќе »

Кјара Ферањи лошо го изрекламира Lancôme

Дожд од критики и негативни коментари повторно пристигнаа за Кјара Ферањи преку социјалните мрежи. Фотографиите за промоција на новата колекција на шминки од Lancôme, направени на италијанското Лаго ди Комо, а постирани на Инстаграм страницата на една од најголемите европски модни инфлуенсерки, ...

Повеќе »

Дуа Липа е лице на новата козметичка кампања на YSL

Пејачката Дуа Липа е ново лице во козметичката кампања на YSL. Добитничата на Греми 2019 за најдобра нова артистка, преку пост на Инстаграм го најави своето партнерство со луксузната марка Ив Сен Лоран. И од брендот потврдија дека Дуа Липа ќе ...

Повеќе »

Топ 3 креми против целулит, достапни на европскиот пазар, кои навистина делуваат

Секоја година на козметичкиот пазар се појавуваат нови креми за борба против „портокаловата кора“, некои од нив навистина делуваат, а други – и покрај скапата цена – не даваат посебни резултати. За напразно да не вложувате во антицелулитна крема, можеби ...

Повеќе »

Ќерката на Синди Крафорд стана лице на Ив Сен Лоран

По рекламните кампањи за Фенди и Стела Мекартни, ќерката на Синди Крафорд, Каја Гербер, продолжува успешно да се пробива во модниот свет. 17-годишната убавица е лице во новата козметичка кампања на луксузната француска куќа Ив Сен Лоран. За Гребер ова ...

Повеќе »

Бела Хадид ги рекламира новите козметички производи на Dior

Топ моделот Бела Хадид е главно лице во новата кампања за декоративна козметика на Dior. Ѕвезда меѓу новите производи е маскарата  Pump ‘N’ Volume.Два нови производи доаѓаат од луксузната марка Диор – течната пудра Backstage и маскарата Pump ‘N’ Volume.  Во рекламната кампања ...

Повеќе »

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те сетила

Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е едноставно неодолива Во играта на привлечност, ниту едно од нашите сетила не треба да биде запоставено. ...

Повеќе »

Облоги од ѓумбир за тенок струк и намалување на целулитот

Познати се позитивните влијание на ѓумбирот врз здравјето и во процесот на забрзување на слабеењето, но овојпат не зборуваме за ѓумбирот како додаток во исхраната, туку како проверен борец против целулитот. Ѓумбирот е антиоксиданс, има антибактериско дејство и придонесува нашата ...

Повеќе »

Џесика Частејн е лице на новиот парфем на Ralph Lauren

Глумицата Џесика Частејн е лице на новата кампања на Ralph Lauren за парфемот Woman Intense. Актерката повторно се врати да позира за Ralph Lauren, овојпат за новиот женски парфем. По успехот на парфемот ‘Woman’ кој беше лансиран во 2017 година, сега Частејн ...

Повеќе »

Колекција Lancôme x Chiara Ferragni – се што ни треба за ова лето

Модната инфлуенсерка Кјара Ферањи која на социјалните мрежи има над 16 милиони следбеници, ги здружи силите со козметичката куќа Lancôme. Резултатот од соработката е новата колекција на декоративна козметика Lancôme x Chiara Ferragni. Новата колекција содржи палета на сенки за очи, руменила, ...

Повеќе »