Козметика

3 нови цветни парфеми кои ќе ви ја разубават пролетта

Пролетта е годишно време кога почнуваме убави промени, па време е и за промена на парфемот. Во согласност со природата која се буди, ги сакаме цветните парфеми со основна нота на роза. Еве ги нашите три фаворити. Valentina Poudre Marc ...

Повеќе »

Нов парфем од Шанел што се нанесува на коса

Новиот парфем на Шанел Chance Eau Vive Hair Mist се нанесува на коса. Има пикантна цветна миризба, втора нота на грејпфрут, портокал и јасмин, што го прави идеален за летните денови. Овој мирис се нанесува на четката за коса, а ...

Повеќе »

Ја потрошивте маскарата? Еве 3 идеи за што ќе ви послужи четкичката

Кога ќе ја потрошите маскарата, не ја фрлајте. Четкичката од неа сега ќе ви послужни за други парктични работи за разубавување. За средување на веѓите Непослушните веѓи ќе ги средите поминувајќи со четкичката преку нив. Претходно попрскајте ја четкичката со ...

Повеќе »

AVON LIFE од Кензо Такада оваа есен пристигнува во Македонија

Денес, корпорацијата Avon Products со голема радост го објавува новото глобално партнерство со светски познатиот дизајнер Кензо Такада. Признат како водечки светски дизајнер, Кензо Такада ја основа својата истоимена луксузна модна куќа во Париз, во 1970-та година, со што стана првиот ...

Повеќе »

Топ 5 нови бронзени пудри совршени за потоплите денови

И годинава познатите козметички компании ни понудија нови линии на производи за сезоната пролет/лето. Им даваме предност на камените пудри во бронзени тонови благодарение на кои, во потоплите денови, добиваме свеж изглед на лицето и оставаме впечаток како тукушто да ...

Повеќе »

Топ 4 серуми против стареење што вреди да се пробаат

Серумите се одлични козметички препарати за заштита на кожата од предвремено стареење и за отстранување на видливоста на брчките. Сепак, во „морето“ од производи кои ни се нудат, што да одбереме за најдобар резултат. Еве ги нашите 4 фаворити. Топ ...

Повеќе »

Нов производ од Clinique: Стик-пудра за природен тен

Пролетва познатата козметичка марка Clinique ни донесе нов производ кој вреди да се проба. Станува збор за стик – пудра која ги покрива сите недостатоци на лицето, но сепак со неа изгледате природно, како да не сте нашминкани. Оние кои за ...

Повеќе »

7 специфични кармини што треба да се најдат при рака оваа пролет/лето

Како никогаш претходно, оваа пролет/лето ни носат трендови на бои на кармини кои отскокнуваат од вообичаените на кои сме навикнати. Но, кој не сака симпатична мејк-ап игра? Овие нијанси на кармини добро ќе ви дојдат за некоја посебна пригода, за ...

Повеќе »

4 природни замени за дезодорансот

Не ги поднесувате хемиските состојки во дезодорансите, ви ја иритираат кожата и ви создаваат црвенило? Еве ги 4-те најдобри замени за дезодоранс кој се 100 отсто природни. Свеж сок од лимон Со памуче истријте ги наутро пазувите со свеж сок ...

Повеќе »

Загрева? Тоа значи дека делува: Напреден антицелулитен гел од AVON

Сакате обликувано тело и намален целулит само по 4 недели? Тогаш пробајте го новиот термоактивен серум со Л-карнитин од Авон. Овој напреден антицелулитен гел ги топи мастите во клетките на кожата и веднаш ја загрева, стимулирајќи ја микроциркулацијата за да ...

Повеќе »