Козметика

5 нови нијанси на лакови за нокти кои ги сакаме за пролет/лето 2017

Од бебешко розова до различни црвени нијанси и нежни пастелни бои, трендовите на лакови за нокти за пролет/лето 2017 вклучуваат многу варијации на боите, а не само класични нијанси на сезоната. Напреднатите формули пак, гарантираат долготрајност на лакот, а финишот се движи ...

Повеќе »

Компанијата „Авон Македонија“ добитник на награда за филантропија

  „Авон Македонија“ ја доби наградата за филантропија ОКО чие свечено доделување беше вчера (27 февруари, понеделник) во едукативниот центар М6 во Скопје. Станува збор за признание кое традиционално го доделува здружението ХОРУС, а во име на познатата козметичка компанија ...

Повеќе »

Оскари 2017: Најдобри и најлоши мејкап изгледи и фризури

Освен по гламурната тоалета, ноќта на Оскарите беше во знакот и на убавите решенија на пминка и фризури, кои истотака ги следат модните трендови лансирани од познатите козметички куќи. Но сепак, сите ѕвезди не сјаеја исто. Всушност, на некои глумици ...

Повеќе »

Топ 10 најдобри течни пудри за пролет 2017

Со новата години ни пристигнаа и нови течни пудри од популарните и луксузни козметички компании. Формулите се збогатени, а дејството е долготрајно со покривност во текот на целиот ден. Новите пудри се со сјаен финиш и даваат чувство на „втора ...

Повеќе »

Анџелина Џоли го рекламира новиот парфем на Guerlain

Анџелина Џоли е избрана за ново лице на Guerlain. Ѕвездата позира за кампањата на новиот парфем Mon Guerlain. Фотографирана од Том Мунро, Џоли се појавува на црно-белите фотографии, откривајќи ја својата позната тетоважа. Според Вог, глумицата ќе ги донира парите ...

Повеќе »

Топ 3 совршени коректори кои го ретушираат лицето

Со голема покривна моќ и моќност за прикривање на дамките, акните, подочниците и другите недостатоци на кожата, овие коректори прават ефект на ретуширање на лицето. Овие моќни производи од познатите козметички куќи ја намалуваат видливоста на борите, ја прават кожата ...

Повеќе »

3 стари рецепти за подмладување на лицето

Во денешно време производи за разубавување и нега на лице ни се нудат во најразлични пакувања, од најразлични производители и направени од различни модерни комбинации на билки и нови формули. Некои од овие производи делуваат, некои помалку, некој пак се ...

Повеќе »

Viva la Vita – духот на Италија во мирисливо шишенце

  Честопати ни е потребно мало потсетување за да му се радуваме на секој нов ден и со полни гради да уживаме во ситните задоволства. Поради тоа AVON го креираше новиот парфем Viva la Vita, инспириран од Италија – земјата ...

Повеќе »

Kреми што го забавуваат стареењето според Клиниката Majo

На козметичкиот пазар денес можеме да најдеме стотици различни креми за нега на лице кои гарантираат намалување или сосема отстранување на брчките. Сепак, пред да „наседнеме“ на маркетиншките промоции, подобро е да провериме што всушност купуваме. Погледнете ја убаво етикетата ...

Повеќе »

Новите нијанси на O.P.I лаковите за нокти „мирисаат“ на плажа, море и островот Фиџи

O.P.I ја лансираше пролетната колекција на лакови за нокти која содржи 12 нови нијанси. Колекцијата е инспирирана од боите на островот Фиџи. Меѓу новите нијнси има силни бои кои потсетуваат на сонце, море, забава, но и nude тонови кои асоцираат на ...

Повеќе »