Козметика

Пролетни фаворити на сенки за очи

За да ја обоите пролетта, почнете од очите. Природно пролетта не асоцира на нежни тонови, розови нијанси и сончеви зраци отсликани преку светки и сјај на очите. Пролетта е и најинспиративната сезона во козметичката индустрија кога станува збор за нијансите ...

Повеќе »

Мириса на кокос: Топ 10 најмиризливи козметички производи

Кокосот не е само одличен за јадење или пиење (една пинаколада, ве молам!), туку козметичките производи направени на база на кокос се вистинско уживање и задоволство. Кокосот ги има најголемите предности како навлажнувач на косата, но ќе се согласите дека ...

Повеќе »

Топ 8 нови сјаеви за усни за пролет 2016

Од nude нијанси, до нежно розови и праска тонови, сјаевите за усни за престојната сезона како никогаш да не биле побројни и посјајни. Се разбира, секоја сериозна козметичка компанија во својата палета на производи неизбежно за пролетната сезона вклучува и ...

Повеќе »

Жизел Бундхен ги споделува тајните за шминкањето (ВИДЕО)

Во кратко видео снимено за Шанел, супермоделот Жизел Бундхен објаснува каква шминка користи и како ја аплицира. Не користи многу течна пудра, не ја нанесува на образите туку само на пределите околу носот и очите, потоа нанесува стик-руменило на јаболкчниците, ...

Повеќе »

Топ 7 ајлајнери за пролет 2016

Формата на окото денес лесно се „моделира“ според желбите само со неколку потези и секако, благодарение на ајлајнерот. Годинава пак, најубавите од нив се во форма на гел, лесно се нанесуваат, долготрајни се, а едноставно се отстрануваат. Еве ги најдобрите ...

Повеќе »

Топ 5 нови виолетови кармини за пролет 2016

Ја сакате виолетовата нијанса? Тогаш добрата вест е дека пред нас е сезона во која доминираат виолетовите кармини. Ова се нашите топ 5 фаворити од новите колекции на познатите козметички марки. Топ 5 Revlon Super Lustrous Lipgloss – Lilac Pastelle ...

Повеќе »

Нова маскара од Авон: Big & Multiplied Volume

Познатата холивудска дива Одри Хепберн вели дека убавината на една жена е во нејзините очи, а козметичката компанија AVON создаде производ кој ќе им помогне на жените да имаат заводлив поглед. Маскарата Big & Multiplied Volume е дизајнирана со цел да ...

Повеќе »

Нов парфем на Авон: Сè е возможно со Avon Dreams

Новиот парфем Dreams на козметичката компанија Авон е нежна мешавина од водна слива, роза и интензивни дрвја. Веќе им се достапен на домашните вљубеници во свежите и заводливи мириси. При изработката на новиот парфем Dreams, главната мисла водилка на светски ...

Повеќе »

По 18 години Изабела Роселини се враќа во Ланком

  Ланком развесели многумина со новоста за враќањето на Изабела Роселини (63) во француската козметичка куќа, 18 години откако престана да биде нивно заштитно лице. Соработката на глумицата и Ланком започна во 1983 година, а траеше цели 14 години.

Повеќе »

Топ 5 пролетни пудри што едвај ги чекаме

Пролетната сезона ни носи многу нови козметички производи, но бисејќи сме секогаш „најслаби“ на течните пудри, едвај ги чекаме новитетите од популарните козметички марки во нашите продавници. Lancôme Teint Idole Ultra Compact Lancôm ја лансираше новата компакт пудра со долготрајно дејство ...

Повеќе »