Козметика

Дрогериите dm подаруваат бесплатна промена на изгледот

Дрогериите dm на сите заинтересирани им подаруваат бесплатна промена на изгледот со помош на најдобрите брендови шминка и под водство на реномирани мејк-ап артисти, на големиот настан кој ќе се одржи на 9 октомври (среда) од 17 до 21 часот во трговскиот центар „Капитол мол“. ...

Повеќе »

Супермоделот Кара Делевињ во фотосесија за новата козметичка колекција на DIOR, инспирирајте се за есенските трендови на шминка

Кара Делевињ е прекрасно нашминката во фотосесијата за новата козметичка колекција на DIOR. Акцентот е на сјајноста – на лицето, на усните, на очите. Популарниот фотограф Жан Баптист Мондидно ги потпишува фотографиите, а фокусот е на промоцијата на новите сјаеви за ...

Повеќе »

Маникир: Џенифер Лопез ја врати во мода неон-сината боја на нокти

Поп ѕвездата промовира нова мода на нокти за есенската сезона – темносиниот неонски лак. Трендовите на нокти се менуваат постојано, па тешко и кој веќе може да и следи…Така и за оваа есен – бројни трендови на нокти се најавија, ...

Повеќе »

Нов машки парфем од Долче и Габана

K by Dolce & Gabbana е новиот машки парфем од славната креаторска двојка. Во кампањата парфемот го претставува италијанскиот инфлуенсер Маријано ди Вајо. Фотограф на кампањата е Маријано Виванко, додека музиката во видеото е на прочуениот Енио Мориконе. Парфемот е ...

Повеќе »

Не спиевте добро? Оваа маска веднаш ќе ја врати свежината на лицето

Сте имале лоша ноќ, не сте можеле да заспиете, се чувствувате уморни…Не е важна причината поради која сте останале будни, ама важно е наутро да ја вратите свежината на лицето. Со оваа ефикасна домашна маска за лице, од само две ...

Повеќе »

Ким Кардашијан и Вини Харлоу заедно во кампањата за KKW Beauty

Ким Кардашијан и моделот Вини Харлоу позираат заедно за новата колекција на декоратнивна козметика од KKW Beauty. Колекцијата официјално ќе биде лансирана на 13ти септември, а содржи сет со 12 сенски за очи, сет со две нијанси на руменило и ...

Повеќе »

Зендаја е лице на новиот парфем на Lancome

Lancome ја претстави кампањата за својот нов парфем насловен Idole, а главно лице на кампањата е холивудската ѕвезда Зендаја. Кампњата го носи мотото “I can, we will”. Новиот мирис е веќе достапен во продажба. Главна нота се розите од Турција кои се ...

Повеќе »

Нова колекција од L’Oréal Paris во чест на Карл Лагерфелд

Моделите Дауцен Крос, Лума Гроте, Су Ју Парк и Луиз Бурњон се појавуваат во рекламаната кампања за новата козметичка колекција на L’Oréal Paris.Колекцијата е во чест на модниот гениј Карл Лагерфелд и е насловена  L’Oréal Paris x Karl Lagerfeld. Козметичките производи ...

Повеќе »

Нов парфем од Жан Пол Готје, ќе го обожувате!

Преубавата Дафне Груенвелд е лице во рекламната кампања на новиот парфем од Jean Paul Gaultier насловен Belle. Жан Пол Готје повторно се одлучи за преубавата холанѓанка да биде ѕвезда во рекламната кампања за новиот парфем. Во кампањата друштво и прави машкиот ...

Повеќе »

Што да јадете за побргу да фатите бронзен тен под сонцето

Исхраната игра фундаментална улога во подготовката на кожата за сонцето. Всушност, не се само кремите оние кои му помагаат на нашето тело да добие совршен тен на плажа, туку и изборот на соодветна храна е клучен аспект за брзо добивање ...

Повеќе »