Козметика

Мултиколор е новиот тренд на нокти, Рита Ора и Кристин Стјуарт веќе го носат

Глумицата Кристин Стјуарт на настанот Metiers d’Art на Chanel, се појави со необичен маникир – нокти во различни бои. И оттука, се започна. Нокти налакирани во различни бои кои изгледаат како виножито. Од виолетова до нијанса на праска, портокалова, сина, ...

Повеќе »

Природен тоник од краставица – лезет за кожата после сончање

Во последниве години има се повеќе предупредувања за штетните ефекти на сончевите зраци врз нашата кожа, но и понатаму многумина од нас обожаваат да се сончаат. Познати се советите дека треба да се избегнува изложувањето на сонце од 11 часот ...

Повеќе »

Природни маски за нега на коса во жешките летни денови

Направете сами маски за коса со природни намирници за да ја заштитите косата од сонцето и морската сол во текот на жешките денови. За оштетена коса Помешајте половина банана, 100 мл вода, мала лажичка мајонез, 2 лажици мед, 1 лажица ...

Повеќе »

DIOR ја лансираше летната колекција на декоративна козметика

Новата колекција за лето 2019 од Диор ја претстави топ моделот Бела Хадид. Новиот аосртиман содржи четири нови нијанси на кармини – – Natural Brown, Natural Dune, Natural Rose и Natural Sienna. Новите кармини дополнително содржат и глицерин кој ќе ги ...

Повеќе »

Маслиново масло за бронзен тен, како да го користиме на плажа?

Маслиновото масло е корисно за сочувување на еластичноста на кожата, ја навлажнува сувата кожа, го враќа нејзиниот сјај, па затоа е и многу корисно во летните денови. Маслиновото масло содржи висока концентрација на антиоксиданси кои го забрзуваат ефектот на УВ ...

Повеќе »

Кјара Ферањи лошо го изрекламира Lancôme

Дожд од критики и негативни коментари повторно пристигнаа за Кјара Ферањи преку социјалните мрежи. Фотографиите за промоција на новата колекција на шминки од Lancôme, направени на италијанското Лаго ди Комо, а постирани на Инстаграм страницата на една од најголемите европски модни инфлуенсерки, ...

Повеќе »

Дуа Липа е лице на новата козметичка кампања на YSL

Пејачката Дуа Липа е ново лице во козметичката кампања на YSL. Добитничата на Греми 2019 за најдобра нова артистка, преку пост на Инстаграм го најави своето партнерство со луксузната марка Ив Сен Лоран. И од брендот потврдија дека Дуа Липа ќе ...

Повеќе »

Топ 3 креми против целулит, достапни на европскиот пазар, кои навистина делуваат

Секоја година на козметичкиот пазар се појавуваат нови креми за борба против „портокаловата кора“, некои од нив навистина делуваат, а други – и покрај скапата цена – не даваат посебни резултати. За напразно да не вложувате во антицелулитна крема, можеби ...

Повеќе »

Ќерката на Синди Крафорд стана лице на Ив Сен Лоран

По рекламните кампањи за Фенди и Стела Мекартни, ќерката на Синди Крафорд, Каја Гербер, продолжува успешно да се пробива во модниот свет. 17-годишната убавица е лице во новата козметичка кампања на луксузната француска куќа Ив Сен Лоран. За Гребер ова ...

Повеќе »

Бела Хадид ги рекламира новите козметички производи на Dior

Топ моделот Бела Хадид е главно лице во новата кампања за декоративна козметика на Dior. Ѕвезда меѓу новите производи е маскарата  Pump ‘N’ Volume.Два нови производи доаѓаат од луксузната марка Диор – течната пудра Backstage и маскарата Pump ‘N’ Volume.  Во рекламната кампања ...

Повеќе »