Козметика

11 нови лакови за нокти што треба да ги пробаме оваа пролет!

Нови бои, светкави нијанси, нежни и пастелни тонови, златни и сребрени варијанти на лакови за нокти нудат познатите козметички производите за сезоната пролет 2016 година. Некои од нив секако ќе ги видиме и во нашите продавници. Во меѓувреме, еве што ...

Повеќе »

Природна домашна крема против стареење и брчки

Појавата на брчките е неминовна кај секоја жена, а дури ни најскапите креми не гарантираат комплетно совладување на ова козметичко несовршенство. Ако имате време и желба да подготвите домашна крема против брчки, тогаш би можеле да го искористите овој одличен ...

Повеќе »

Како да ја „симнете“ шминката на Адел на Брит Авардс

Суперталентираната пејачка Адел на Брит Авардс фасцинираше и со совршена шминка. Што треба се да употребиме да го „симнеме“ изгледот? Претпоставувате веќе, повеќе производи. Некои од нив ќе ги најдете во нашите парфимерии, за други – инспирајте се од функцијата ...

Повеќе »

Топ 4 нови маскари што едвај ги чекаме оваа пролет!

Еден од најпрактичните козметички производи кои брзо и лесно ни ги акцентираат очите, секако е маскарата. И вообичаено новите сезони ни носат и нови производи, некои од нив вредни за да ги пробаме. Maybelline Lash Sensational Luscious Mascara За оние ...

Повеќе »

Би „носеле“ ли крзнени нокти?

Кога е во прашање декорирањето на ноктите, што се не видовме само во изминатата година! Од балон нокти до аквариум нокти, 3 Д детаљи, украси, светки…И таман помисливме дека се веќе е видено, пристигнува новиот тренд на крзнени нокти. Трендот ...

Повеќе »

Топ 3 течни пудри за проблематична кожа

Течната пудра ни е неопходна за секојдневна употреба, оттука ја одбираме најдобрата за себе, но оние со проблематична кожа веројатно многу повеќе внимаваат на изборот на пудрата. Доколку имате кожа која е склона на појава на акни, бубулици и црвенило, ...

Повеќе »

Топ 5 универзални кармини што на сите ни стојат

Кармин но кој е универзален, односно кармин кој на секој тип на жена одговара. Има и такви, се согласија американските стилисти лансирајќи ја листата на „универзални, топ 5“. Chanel Rouge Allure нијанса Passion Dior Addict Lipstick нијанса Beige Casual Elizabeth ...

Повеќе »

Топ 3 нови парфеми кои ги сакаме „сега и веднаш“!

Во низата на нови парфеми, одвојуваме три кои се препознатливи по извонредната миризба. Дизајнирани за сезоната пролет/лето 2016, ја носат свежината на двете расцутени и живи годишни времиња. Топ 3 Eternity Summer на Келвин Клајн Дизајнерот објаснува дека за креирање ...

Повеќе »

Топ 3 пудри „перничиња“ што вреди да ги пробате

Пудрите-перничиња се „маст хев“ за пролет/лето 2016. Cushion пудрите или пудри-перничиња се вистински хит во мејкап индустријата. Специфични се по тоа што не се ни течни, не се ни камени, а прават одличен тен. Ако до сега не сте ги ...

Повеќе »

Три ефикасни рецепти со лимон против целулит

Три ефикасни рецепти кои помагаат во борбата против упорниот целулит. Лимон и мед Помешајте сок од половина лимон, 5 лажици мед и 2 лажици морска сол. Со добиената смеса тријте ги критичните делови од телото кадешто е појавен целулитот. Освен ...

Повеќе »