Козметика

50 години „Доув“ преку убавината на 50 жени на различна возраст

За да ја прослави 50-годишнината од постоењето, козметичката марка „Доув“ (Dove) лансираше фантастична рекламна кампања со која ја претставува убавината на жената на било која и да е возраст. Во видеото учествуваат 50 жени, од насмеани девојчиња преку млади девојки ...

Повеќе »

Видео за 10-годишна соработка: Шарлиз Терон и Диор

„Минатото може да биде убаво, сеќавање, сон, но тоа не е место за живеење. И сега е време да се излезе од него… Иднината е злато “, вели Шарлиз Терон, глумицата која веќе цела деценија е заштитно лице на парфемот ...

Повеќе »

Алма Јодоровски е новата амбасадорка на Ланком

22-годишната француска актерка, музичарка и модел Алма Јодоровски ќе биде новото заштитно лице на козметичката компанија Ланком. По првото појавување на екранот на 15-годишна возраст, оваа млада дама студираше драма во Париз и Њујорк, а на филмското платно се појави ...

Повеќе »

Нагласени очи: „ Не плашете се да изгледате како кукличка која трепка со очите, одете до екстремност!“

Уште еден мејк-ап тренд за сезоната есен/зима. Фокус на очите и се разбира, на кожата. „Видовме разновидност на мејк-ап стилови во текот на последните Модни недели. Како и да е, без сомнение, трендовите за претстојната сезона се насочени кон очите. ...

Повеќе »

Mејк-ап игри со бои и контраст

 Со сегашните стилови на шминкање стилистите сакаат  пред  се жената да ја претстават како нежна, таинствена и емоционална. Поради тоа и си играат со боите, контрастите, нијансите …  Доминираат силни, светкави и топли тонови, како за очите така и на усните ...

Повеќе »

Авон ја претставува новата маскара Big&Daring за 6 пати погусти трепки

Kозметичката компанија Авон (AVON) ја најавува новата маскара Big&Daring со нова, иновативна формула за 6 пати погусти трепки. Револуционерната гел-крем формула употребена во маскарата Big&Daring е помазна и побогата и содржи колаген, кератин, аминокиселини  и протеини. Овие состојки им даваат екстра ...

Повеќе »

Од црвениот ќилим на Еми наградите: Како да се нашминкате како Софија Вергара

На црвениот ќилим на 66-то издание на доделувањето на најпрестижните американски телевизиски награди – Еми, кое се одржа вчера во Лос Анџелес, Софија Вергара блесна во арт деко стил собирајќи ги сите погледи и комплименти. Со усни во ретро стил ...

Повеќе »

Кој нема за лубутенки, ќе има за лак за нокти…

Долниот дел на чевлите со потпис на Кристијан Лубутен се синоним за гламур, луксуз и стил. А црвената боја која е препознатлива за ѓонот на „лубутенките“ е инспирирана од лакираните нокти на еден асистент на славниот креатор. Оние кои ја ...

Повеќе »

3 рецепти за нега извадени од фрижидерот

Купуваме најразлични производи за нега, посетуваме најразлични салони за убавина, но повеќе практични третмани може да ги направиме и сами дома. Не само што ќе заштедите, туку се и поефикасни од дузина миризливи водички и креми наредени на продажните полици. ...

Повеќе »

Не е се до душата, има нешто и во трикчињата: 6 начини како да ги нагласите очите

Се вели, очите се огледало на душата. Тие се најчесто прво нешто во кое се загледуваме. Како да се постигне подлабок поглед и визуелно поголеми очи? Очигледно не е се до душата. Има нешто и во трикчињата. Сменети ги рамките ...

Повеќе »