Козметика

Наш избор: Четири креми кои навистина ги отстрануваат брчките

Во низата на козметички производи наменети за борба против стареењето и првите негови знаци на лицето – брчките околу очите, ги издвојуваме четирите топ креми кои проверено делуваат. Шисеидо, Ибуки Шисеидо Ибуки крема за корекција на местата околу очите е ...

Повеќе »

Би можеле да мирисате на Анја Рубик

Полскиот супермодел Анја Рубик додаде уште еден успех на својата листа на успеси. Станува збор за парфемот „Орицинал“ кој неодамна се појави на пазарот. 31-годишната Рубик, позната како една од омилените модели на Гучи, Марк Џејкобс, Изабел Марант и Кени Вест, ...

Повеќе »

Празничен маникир: 50 нијанси на сиво на ноктите

Бојата на елеганцијата, сивата боја, има многу нијанси. Сите одлично се сложуваат со зимски комбинации од волна, но и златната боја, сината и лилаковата. И ако до сега не сте пробале како ќе изгледаат вашите нокти намачкани со една или ...

Повеќе »

Луксузна есенска нега од домашната кујна

Сакате да уживате во луксузни нешта? Погледнете во фрижидерот, таму се. Многу од есенските овошја се погодни за луксузна козметичка нега, а оваа есенска домашна терапија е стимуланс за подмладена кожа. Релаксирајте се со маска од тиква, авокадо и мед ...

Повеќе »

Кендал Џенер – ново заштитно лице на Есте Лодер

Ги претставуваше моделите на најголемите модни куќи како што се Марк Џејкобс, Долче и Габана, Дајан вон Фустенберг и Шанел, но вистински имиџ на модел од А – класа добива со потпишаниот договор со големата козметичка марка Есте Лодер. „Искрено ...

Повеќе »

Концентрирана трикратна моќ против губење на волуменот и тонусот на кожата на лицето

Новиот Eucerin® Volume-Filler концентрат е со висока концентрација на магнолол, олигопептиди и хијалуронска киселина, кои го поддржуваат подобрувањето на волуменот и тонусот на кожата како дел од грижата против стареењето -овозможувајќи подмладени и редефинирани лицеви контури. Концентратите се комплетно во ...

Повеќе »

5 совети за убавина од Миранда Кер

Кога станува збор за Миранда Кер, веднаш не асоцира на природен тен и здрава коса. Оваа 31-годишна убавица,  како амбасадор на „Клиар скалп & Хеар терапи“ ги споделува своите совети за негувано лице и коса, а овие се основните пет. ...

Повеќе »

„Усни и момчиња„ на Том Форд: 50 нијанси на кармини за девојки и мажи

„Ми се допадна идејата да ги именувам кармините по момчињата. Зошто да се посветите на еден кога може да имате неколку? “, вели дизајнерот Том Форд за неговата претстојна колекција „Усни и Момчиња“. Колекцијата составена од 50 минијатурни кармини ќе ...

Повеќе »

Тајната на убавината е во кафето

Додека се водат бројни полемики за тоа дали кафето е здраво да се пие или не, нејзините својства кои се користат за лицето и телото, никој не ги доведува во прашање. Органското кафе нуди богатство од антиоксиданси кои се користеле ...

Повеќе »

Старлајт – новата ѕвезда на Лубутен за 675 долари

Француската марка за обувки Кристијан Лубутен ја претстави ограничената линија на луксузен лак за нокти „старлајт“ во црвена боја. Едно шишенце од овој лак чини колку 19 кармини „шанел алур глос“ или 27 „диоршоу“ маскари. Лакот за нокти„старлајт“ од празничната ...

Повеќе »