Козметика

3 рецепти за нега извадени од фрижидерот

Купуваме најразлични производи за нега, посетуваме најразлични салони за убавина, но повеќе практични третмани може да ги направиме и сами дома. Не само што ќе заштедите, туку се и поефикасни од дузина миризливи водички и креми наредени на продажните полици. ...

Повеќе »

Не е се до душата, има нешто и во трикчињата: 6 начини како да ги нагласите очите

Се вели, очите се огледало на душата. Тие се најчесто прво нешто во кое се загледуваме. Како да се постигне подлабок поглед и визуелно поголеми очи? Очигледно не е се до душата. Има нешто и во трикчињата. Сменети ги рамките ...

Повеќе »

Како да се задржи подолго летниот тен

Бронзениот тен е нешто што би сакале да го задржиме во текот на целата година. За да го задржиме што подолго, најважно е да се направи пред сончање темелен пилинг на кожата. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да ...

Повеќе »

Пилинг кој го сокрива целулитот

Не е решение за трајно исчезнување на целулитот, но одлично решение е да го прикрие целулитот и да го направи помалку видлив а со тоа и да ја вратите самодовербата додека сте на плажа. На сувата и испукана кожа неопходна ...

Повеќе »

Нега на коса по летниот одмор

Ако сте како повеќето жени кои дури по завршувањето на одморот ја согледуваат лошата состојба на својата коса, ви препорачуваме четири начини за брзо закрепнување на косата. Отстранете ги остатоците Набавете шампон кој длабински ќе ја исчисти мрснотијата која е ...

Повеќе »

Стела, нов парфем на Стела Мек Картни

Лара Стоун е заштитно лице на рекламната кампања на новиот парфем на британската дизајнерка. Холандскиот топ модел Лара Стоун е изборот на британската креаторка Стела Мек Картни за рекламната кампања лансирана за новиот парфем Стела, создаден во 2003 година но ...

Повеќе »

Гејша изглед: Сок од лимон и кафеав шеќер за белење на лицето и телото

Лимонот е одамна познат по тоа што помага при обелување на кожата, што го прави еден од најдобрите природни лекови за белење на кожата. Всушност, ако би сакале да го избелите целото тело или само лицето користејќи состојки кои веќе ...

Повеќе »

Направете смеса за чистење на четкичките за шминка

Може да имате најскапи и најквалитетни четки за шминка, но ако се често валкани на вашето лице ќе му нанесе повеќе штета отколку добро. Неопходно е редовно чистење на приборот за нанесување на шминка за да ги задржите вашите четки ...

Повеќе »

Фризури кои подмладуваат

Секоја сезона диктира нов тренд на фризури. И нема ништо лошо во следењето на тие трендови се додека сме свесни за годините кои ги носиме. Во познатата реченица „како ни минуваат годините косата треба да ни станува се покуса, а ...

Повеќе »