Козметика

Топ 4 салони за убавина за кучиња

Ако мислевте дека само жените се привилегирани да уживаат во специјализираните масажи, нега на лице, тело и други „тинтрања“, физури, третмани за разубавување, слабеење и слични потфати за убавина, грешка сте. Не дека кучињата сами го бараат тоа, ама нивните ...

Повеќе »

8 начини како да ја избегнете појавата на брчки на лицето

Осум начини  како да ја избегнете појавата на брчки на лицето и да ги ублажите постоечките траги на годините. Јадете повеќе риба, повеќе спијте,  ставајте  маски и редовно чистете го лицето од шминка. Годините неизбежно остават белег на кожата. Сепак, ...

Повеќе »

Трикови за луксузен и долготраен маникир

Доколку сакате лакот за нокти да ви потрае подолго не е неопходно да посегнете по скапи препарати и долготраен маникир, доволно е да се придржувате до овие пет едноставни правила кои навистина делуваат! 1. Подгответе ги ноктите Кожата и ноктите ...

Повеќе »

Мејк-ап трикови за визуелно поголеми очи

Сите знаеме дека очите привлекуваат големо внимание, затоа е пожелно да знаете како да ги истакнете на вистински начин со помош на шминките. Многу жени со ситни очи вложуваат голем труд за време на шминкањето со цел нивните очи да ...

Повеќе »

Марија Антоанета, инспирација за новата декоративна линија на Диор

Принцезата на Австрија и кралица на Франција и Навара, Марија Антоанета, е новата инспирација на Диор. Марија Антоанета и понатаму останува инспирација на многу модни дизајнери и уметници. Речиси секоја сезона во модата омаж и прави барем еден дизајнер инспириран ...

Повеќе »

Природни третмани за совршен маникир

Пробајте ги ефикасните третмани за нега на нокти на природна основа. Сончогледово масло  Во едно стаклено шише ставете 0,6 дл. сончогледово масло, пет капки витамин А и четири капки тинктура од јод, потоа промешајте. Со оваа течност мачкајте ги ноктите ...

Повеќе »

Кокосово масло најголемата тајна на „чоколадните“ убавици

Истражувањата покажуваат дека кокосовото масло покрај на дамите со „чоколаден“ тен одлично и одговара и на белата кожа. Тоа ја чува нејзината влажност и ја прави мазна, а тоа значи совршено мазна и свиленкаста кожа. Ја храни кожата на рацете ...

Повеќе »

За 700 денари можете да имате усни ала Анџелина Џоли

Станува збор за пластичниот апликатор наречен Фул-липс кој според зборовите на производителот веднаш може дури тројно да ги зголеми усните, а може да се набави за околу 700 денари.   Ако мислите дека станува збор за некакво трикче, погледнете го ...

Повеќе »