Козметика

Хипи шик фризури

Наједноставнaтa хипи фризура е малку разбушавена со патец и брановита која може да биде таква само на краевите, но најважно е да изгледа што е можно поприродна. Трендот од минатото, кој доминира во модата, се префрли и на фризурите. На ...

Повеќе »

Зад сцената со Пет Мек Грат: шминка иснпирирана од раскошноста на розата

Мејк-ап виртуозот Пет Мек Грат ги претставува трендовите за сеозната пролет/лето според модната двојка Долче и Габана, употребувајќи козметичка линија од оваа марка. Шминката е овојпат инспирирана од безвремената мода, едноставноста и раскошната убавина на розата. Розови се и усните, ...

Повеќе »

Најбараните мејк-ап артисти ги споделуваат своите тајни

Шминката оваа пролет го сливи експериментирањето, индивидуалноста и оптимизмот. Почнувајќи со сурферските девојки на Нико Гуилис и секси кралиците од 70-те години на Кристијан Мек Калог, па се до класичните холивудски икони на Анџела Левин и убавиците на Јурген Браун . ...

Повеќе »

Осум совршени кармини со вкус на портокал

И кога дождливите денови земаат замав, неминовно е да се грижиме за нашата убавина. Но ние сме во мисија да го надминаме здодевното дождливо време.  Во вакви денови, носиме живописен портокалов кармин карактеристичен за тропските предели. И денот одеднаш ни ...

Повеќе »

Ретро убавина со заборавена состојка

Сода бикарбона има главен збор во кујната веќе со генерации, но исто така е еден од главните фактори во царството на убавината. Овој евтин производ е неверојатен за безброј третмани за убавината и косата. Еве како можете да ја искористите ...

Повеќе »

Во што да гледаме, во карминот или во Моника Белучи?

Што да слушаме, тоа што го зборува Моника Белучи или…, доволно е само да се гледа. Во видеото зад сцената со Долче и Габана (ах, да и со Моника Белучи), глумицата раскажува за новата колекција на кармини и за сензуалноста ...

Повеќе »

Парфемите делуваат на психата и ги будат сеќавањата

Се се случува многу брзо: нашите носни нерви директно се поврзани со чувствата. Од речиси 10 милиони носни клетки во носот, мирисот се спроведува во лимфниот состав во мозокот. Тој дел управува со емоциите. Но, мирисот не делува само на ...

Повеќе »

28 нови нијанси во колекцијата кармини на Д&Г

Инспирирани од италијанската убавина од 50-те години, со нејзиниот елегантен изглед и нагласени црвени усни, Долче и Габана ја збогатија линијата на кармини за уште 28 нови нијанси. „Усните на жената се клуч на нејзината заводливост. За нас, карминот е ...

Повеќе »

Армани со козметичка линија за самопотемнување

Медитеранската линија Маестро на Армани ветува дека ќе изгледате како нежно да сте се бакнале со сонцето и сте добиле бронзена боја. Колекцијата ќе се најде на полиците во продавниците на Армани и поголемите стоковни куќи низ светот на почетокот ...

Повеќе »

Променете ја бојата на косата по примерот на славните дами

Сакате да ја промените бојата на косата? Пролетта е идеално време за тоа! А кој ви рече дека во ова време на годината МОРАТЕ да се обоите во посветли тонови? Изберете нијанса за која сметате дека ќе ви прилега одлично, ...

Повеќе »