Козметика

Анкета: Што мажите прво забележуваат кај една жена

Нема да верувате, ама не станува збор ниту за деколтето ниту за долгите нозе, а не и за задникот, туку… …Косата! Така барем тврди последното истражување спроведено од списанието Гламур. На прашањето „што најпрво забележуваат кај една жена“ дури 82 ...

Повеќе »

Луксузен спа третман за вашата коса

Можете да поминете часови и часови во фризерски и козметички салони, но вашата коса и понатаму да изгледа досадна . Ако  се соочувате со овој проблем, ако сте уморни од трошење многу пари, може да се обидете со  спа третман ...

Повеќе »

Оскаровката Лупита Нуонго ги открива новите пролетни „мејк ап“ трендови

Лицето кое стана неизбежно во модните кампањи и кое  во последно време често ни се  насмевнува  од насловните страни на модните списанија е убавото лице на Лупита Нионго, ѕвездата од филмот “12 години на ропство.” Уште едно издание во која ...

Повеќе »

Економични – „бјути“ совети за беспрекорен изглед

Секој од нас знае барем една жена која секогаш изгледа беспрекорно. Најверојатно, ова не е само заслуга на мајката природа, ниту пак  таа ноншалантно се однесува кон својот изглед, со минимум напор. Токму спротивното! Одржувањето на беспрекорен негуван изглед не ...

Повеќе »

Козметички грешки кои кожата не ги заборава

За да се чувствувате добро во својата кожа, таа мора да биде негувана и здрава. Имајте на ум дека кожата скапо ги плаќа сите ваши грешки. Најчести се сезонското нанесување на креми со УВ заштитен фактор, спиење со шминка на ...

Повеќе »

Џузепе Торнаторе и Енио Мориконе за „Долче“: реклама која ќе ви ги разбуди сите сетила

После повеќе години Долче и Габана ја продолжија соработката со италијанскиот режисер, оскаровецот Џузепе Торнаторе. А кога Торнаторе вмеша прсти во новата кампања за парфемот „Долче“ се создаде реклама за Оскар. Преку кус филм Џузепе Торнаторе ни претстави емотивната љубовна ...

Повеќе »

Гламур во 5 чекори

Сигурно ви се има случено да одите на некој настан, а за тоа да немате желба  ниту време за средување. Ако сакате да изгледате свежо и одморено по напорнипот ден, следете ги овие пет чекори и ќе добиете гламурозен изглед. ...

Повеќе »

Џесика Ланг е ново заштитно лице во кампањата на Марк Џејкобс

64-годишната мултиталентирана актерка Џесика Ланг и официјално е „крунисана“ за ново заштитно лице на козметичката линија на Марк Џејкобс. Пред објективот на Дејвид Симс, глумицата изгледа извонредно со сензуални, нежни усни и нагласена шминка за очи, презентирајќи ги новите трендови ...

Повеќе »

Мажите ги сакаат русокосите: Како да ја осветлите косата на природен начин

Хемиските избелувачи и боите кои се употребуваат за осветлување на косата многу ја оштетуваат. Доколку сакате да ја осветлите косата, можете да се одлучите и за природните варијанти кои ќе ви помогнат во постигнувањето на природниот изглед на плавата коса, ...

Повеќе »

Убави со моќта на тропскиот банана вкус

Дали знаевте  дека бананата ја штити кожата од слободните радикали, а со тоа го одложува стареењето? Покрај тоа, таа е богата со витамини, и достапна е за нас во текот на целата годината. Искористете ги сите предностите од бананите и ...

Повеќе »