Козметика

Рецепти за убавина од модерни домаќинки

Порано жените немале салони за убавина, но секако се грижеле за својот изглед на многу поедноставен и природен начин. Ќе ви откриеме некои од тајните формули за разубавување, а чии состојки можете да ги најдете во вашата кујна. 1. Млеко ...

Повеќе »

Зад сцената со Кели Брук: Тишина, раскошната убавица снима спот за својот парфем!

Секасапилната Кели Брук го претстави својот нов парфем. Аудишн е новиот парфем на заводничката позната по своите облини. А како течеше снимањето се гледа во видеото поставено на Јутјуб во кое Брук изгледа како вамп-убавица од 50-те години на минатиот ...

Повеќе »

Нов тренд: Суво миење на косата со природен шампон

Шампонот за суво  миење на косата, е вистински спас во последен момент. Ако се уште не сте го пробале,  време е да заштедите време и наместо да станувате половина час пред работа, потрошете само 5 минути за да имате свежа ...

Повеќе »

Водич за шминкање со Пет Мек Грат: да се нашминкате како професионалец можете и сами!

Мејк-ап трендовите за потоплите денови веќе се познати, но никој толку убаво не ни ги претставува како Мет Мек Грат преку триминутното видео. Во видетото таа детално не’ води низ техниките на шминкањето употребувајќи ја козметичката линија на Долче и ...

Повеќе »

Анкета: Што мажите прво забележуваат кај една жена

Нема да верувате, ама не станува збор ниту за деколтето ниту за долгите нозе, а не и за задникот, туку… …Косата! Така барем тврди последното истражување спроведено од списанието Гламур. На прашањето „што најпрво забележуваат кај една жена“ дури 82 ...

Повеќе »

Луксузен спа третман за вашата коса

Можете да поминете часови и часови во фризерски и козметички салони, но вашата коса и понатаму да изгледа досадна . Ако  се соочувате со овој проблем, ако сте уморни од трошење многу пари, може да се обидете со  спа третман ...

Повеќе »

Оскаровката Лупита Нуонго ги открива новите пролетни „мејк ап“ трендови

Лицето кое стана неизбежно во модните кампањи и кое  во последно време често ни се  насмевнува  од насловните страни на модните списанија е убавото лице на Лупита Нионго, ѕвездата од филмот “12 години на ропство.” Уште едно издание во која ...

Повеќе »

Економични – „бјути“ совети за беспрекорен изглед

Секој од нас знае барем една жена која секогаш изгледа беспрекорно. Најверојатно, ова не е само заслуга на мајката природа, ниту пак  таа ноншалантно се однесува кон својот изглед, со минимум напор. Токму спротивното! Одржувањето на беспрекорен негуван изглед не ...

Повеќе »

Козметички грешки кои кожата не ги заборава

За да се чувствувате добро во својата кожа, таа мора да биде негувана и здрава. Имајте на ум дека кожата скапо ги плаќа сите ваши грешки. Најчести се сезонското нанесување на креми со УВ заштитен фактор, спиење со шминка на ...

Повеќе »

Џузепе Торнаторе и Енио Мориконе за „Долче“: реклама која ќе ви ги разбуди сите сетила

После повеќе години Долче и Габана ја продолжија соработката со италијанскиот режисер, оскаровецот Џузепе Торнаторе. А кога Торнаторе вмеша прсти во новата кампања за парфемот „Долче“ се создаде реклама за Оскар. Преку кус филм Џузепе Торнаторе ни претстави емотивната љубовна ...

Повеќе »