Козметика

Свечена фризура за пет минути

Дали би поверувале ако ви кажеме дека за само пет минути можете сами да си направите фризура како создадена за празничен изглед? Погледнете го овој трик со косата и ќе видите дека не станува збор за шега.

Повеќе »

Предновогодишно разубавување

Понекогаш ни се чини дека естетските корекции и скапите третмани се најбрз начин да го подмладите вашиот изглед. Меѓутоа, со помош на овие брзи совети за убавина, ќе го освежите својот изглед на природен начин.

Повеќе »

Водич за убавина: трикови за совршен маникир со најнови техники

Професионалните реконструктивни техники и најновите лакови ќе ви помогнат да гордеете со беспрекорни раце. За да дознаете кој третман е идеален за вас, прочитајте го нашиот водич. Јаки, негувани, вистински и совршено излакирани : кој не сонува за такви нокти? ...

Повеќе »