Козметика

Брзи домашни маски за подмладување

Неколку ливчиња од розата која ја добивте на подарок од  љубениот, неколку суви цветови од старата лимена кутија за чај, неколку парчиња свежо овошје од вашиот порцелански сад за послужување (и задолжително во комбинација со вашата насмевка) подгответе се да ...

Повеќе »

Мејк-ап шоу со Јана Бурчевска (ФОТО)

Мејкап шоуто The Art of Beauty на познатиот бренд Севентин и младата пејачка Јана Бурчевска овој викенд ги изненади девојките во Скопје Сити Мол со стилист кој ги разубавуваше и им делеше интересни едукативни совети како во неколку чекори до ...

Повеќе »

Најдобрите совети за млад & совршен изглед

 Совети кои треба да бидат ваш секојдневен „бјути“ ритуал : За меки кутикули секојдневно на рацете нанесете вазелин или маслиново масло. Пред парфемот нанесете лосион на кожата. Така мирисот ќе трае подолго. Кога ставате крем на лицето, внимавајте тоа да ...

Повеќе »