МакМода

Мак мода

Летна колекција од Томи Хилфигер: интересни модни парчиња во соработка со Warner Bros

Популарната модна марка Томи Хилфигер се здружи со прочуените Warner Bros за изработка на тексас-летната колекција. Резултат? Производи за широка потрошувачка дизајнирани според инспирацијата од поп-културата и модениот стил, а тука се и иконските ликови на „Looney Tunes“ кои ги ...

Повеќе »

Ленени ткаенини и текстил за постелнина во летната колекзија на ZARA

Летното време бара лесни ткаенини, како што е ленот, а Зара во својата нова летна колекција ни нуди многу пријатни материјали за сезоната на топли денови. Главната улога во новиот тренд-водич ја толкува моделката Ники Мекгваер. Модното снимање е на ...

Повеќе »

Поглед на летните модни парчиња од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модата од раните 2000-ти се врати, а Зара го истакнува трендот со неодамнешниот стилски водич наречен: Love 00’s. Главно лице на кампањата е Мона Тогард. Во колекцијата доминираат неонските бои и нагласените принтови – модни парчиња совршени за дневно и ...

Повеќе »

Трендови на костими за капење за лето 2021: Топ 5 модели кои се во игра за топите денови

Вистината е дека не секој сака да носи дводелно бикини, и тоа е сосема во ред. Едноделен костим за капење, кој е исто така стилизиран, може да биде предизвик да се најде, а со толку долг список на трендови, може ...

Повеќе »

Шарено лето со ZARA: силни бои и цветен принт во фокусот

Силните ведри бои заземаат главно место за сезоната лето 2021 година, а Зара со својата нова летна колекција ги истакнува живите отпечатоци и нијанси. За колекцијата позира моделката Ребека Леј Лонгендике. Колекцијата  се карактеризира со макси цветни принтови, металик плетена ...

Повеќе »

ДАЈ ГОЛ ЗА НАГРАДА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

Сите фудбалски фанови со нетрпение го очекуваат најголемиот спортски настан и ги бројат деновите до почетокот на европското фудбалско првенство каде за прв пат и Македонија е дел од овој спектакл. Скопје Сити Мол за своите посетители во партнерство со ...

Повеќе »

Чоловиќ Лешоска: Репрогласувањето на НП Маврово е клучно за опстанокот на Балканскиот рис

Балканскиот рис е критично загрозен затоа под итно треба да се преземат мерки за да се заштити доколку сакаме да опстои во Република Северна Македонија. Тој се наоѓа на “црвената листа“ и според последните истражувања иако има мал пораст на ...

Повеќе »

Сонцето е насекаде со новата колекција на Mango

Инспирирана од атмосферата на слободоумност и заедништво од 1970-тите, Манго ја претстави својата летна кампања за 2021 година, наречена: Сонцето е насекаде. Фотографирани од Еди Ври на локација на Ибица, моделите Луиз Фолејн, Мелоди Вакселер Мукаса Каконге, Клара Кристин, Џил ...

Повеќе »

Поглед на летната колекција на Swarovski, волшебна е!

Летната колекција на накит Swarovski насловена Колекцијата Сваровски I содржи четири линии дизајнирани од креативниот директор Џована Енгелберт. Линиите ги носат имињата – Дулцис, Куриоза, Луцент и Хрома. Пред објективот на Шарлот Велс за кампањата позираат моделките Џорџина Гренвил, Нур ...

Повеќе »

Роузи Хантингтон-Вајтли е лице (и тело) на новата кампања за долна облека на Marks & Spencer за лето 2021

Ангелот на Викторија сикрет, Роузи Хантингтон-Вајтли, повторно соработува со популарната марка Marks & Spencer, овојпат за линијата за долна облека за лето 2021 година. Зад фотообјективот е Ања Холдсток, која на извонредните фотографии ја претставува русокосата во различни стилови на ...

Повеќе »