Колекции

ПЕНТИ | Супер колекција и ПОПУСТИ со Јелена Спенџарска, Никица Ацева и Софија Јанева

Интернационалниот бренд за долна облека, пижами и хулахопки Penti, овие месеци ја претстави својата нова колекција преку соработките со македонските блогерки и инфлуенсерки Јелена Спенџарска, Никица Ацева и Софија Јанева. Колекцијата изобилува со разновидност, па вие можете да одберете од урбаните ...

Повеќе »

HONEY BADGER- Домашен спортски бренд по светски стандарди

HONEY BADGER е прв македонски спортски бренд кој е создаден да ги инспирира најхрабрите и најупорните. Станува збор за бренд кој е со 100% македонско производство и кој ги поместува предрасудите за македонските производи посебно во текстилната индустрија. Приказната за Honey ...

Повеќе »

& Other Stories со нова колекција инспирирана од Лос Анџелес

Дизајнерите на модната марка  & Other Stories, инспирирани од стилот на Лос Анџелес, нудат дизајни совршени за пред летото 2021 година, односно за умерено сончевите денови. Во колекцијата доминираат лесните фустачиња со нагласени ракави и плетенит модели. Палета на бои е ...

Повеќе »

Лија Кебебе се здружи со H&M за дизајнирање на пролетна/летна колекција

Модната марка на топ моделот Лија Кебеде, се здружи со H&M за дизајнирање на нова колекција за пролет/лето 2021 базирана на модни додатоци и облека. Со своите лежерни силуети и живописни бои, колекцијата е совршена за сезоната на топлото време. ...

Повеќе »

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на модната марка & Other Stories за пред-летната сезона 2021. & Other Stories нуди дизајни носливи пред летото 2021 година за сончевите денови. Акцентот е на фустаните со набразни ракави ...

Повеќе »

Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021. Одржливоста продолжува да биде во првите редови на модната индустрија, а Манго нуди дизајни за сочувување на животната средина за потоплите денови во 2021 година со новата колекција Mango ...

Повеќе »

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, со новата колекција насловена Boldness посветена на костимите за капење. За рекламната фотосесија позира моделката Ребела Ли Лонгендик преентирајќи повеќе видови на едноделни и дводелни костими за капење. Ретро стилот ...

Повеќе »

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на новиот мирис на Москино за пролет 2021. Моделката од Нов Зеланд се појавува во кампањата за парфемот Moschino Toy 2 Bubble Gum, фотографирана од дизајнерот Џереми Скот. Облечена ...

Повеќе »

Бохо колекција на H&M фокусирана на колоритноста

Подгответе се за новиот бохо тренд со новата колекција на H&M наречена: Color Story. Со фокус на принтови во силни бои, како и опуштени силуети, ова е втората колекција на модниот гигант за пролет 2021 која ни носи иновативни приказни. ...

Повеќе »

Пролетен впечатлив стил кој на сите ни го привлекува вниманието  

  За прв пат на на блогот на B Watch има гостин. Тоа е Maryse, поради нејзиниот урбан стил и изострен вкус за модата сакавме да видиме како часовниците и модните детали ќе се вклопат во нејзиното секојдневие. Be URBAN, be BOLD М: Целосно ...

Повеќе »