Колекции

Берлин инспирација во новата колекција на HUGO

HUGO не води зад сцената за да ни даде преглед во машката колекција за пролет/лето 2020. Моделите Елијас де Пут и Бенџамин Олисах се во центарот на рекламната кампања. Брендот HUGO овојпат се свртува кон својата ера од 90.години, создавајќи ...

Повеќе »

Едиторијал ‘East End Girls’ од Mango ни сугерира како да се дотераме за зима 2019

За новиот едиторијал на шпанската модна марка Манго, насловен ‘East End Girls’, позира топ моделот Биргит Кос. Манго ни носи извонредни совети како трендовски да се дотераме за студените денови и вечери. Фотосесијата ја потпишува младиот фотограф во подем Федерико ...

Повеќе »

PINKO Love Bag – нови чанти кои споделуваат љубов

Моделката Медисон Хедрик, фотографирана од Mert & Marcus, е главно лице во новата кампања на PINKO за есен/зима 2019. Љубовта ја убива омразата, предрасудите, табуата, стереотипите – со ваква девиза брендот PINKO ја стартува новата кампања фокусирана на модните додатоци. Љубовта ги ослободува ...

Повеќе »

Join Life Upcycled, зимски едиторијал на Зара

Сара Бломквист и Агбет Аби позираат во новиот едиторијал на Zara насловен  Join Life Upcycled за зимската колекција. Модната марка Зара продолжува да го промовира еко стилот. Зимската колекција на јакни е диајнирана од 100 отсто рециклирани материјали. Акцентот пак, е на ...

Повеќе »

Нов едиторијал од MANGO: East End Girls, погледнете го

Топ моделката Бирџит Кос е ѕвезда во новата рекламна кампања на Mango за колекцијата есен/зима 2019.  Едиторијалот е насловен East End Girls, фотографиран од Фредерико Сорентино, снимен на лондонските улици.Стилот за зимската сезона вклучува палта од вештачко крзно и раскошни ...

Повеќе »

Денови на „Мојот Градник“ во Сара Фешн и Ред Стар

Денес, 5ти декември стартува акцијата „Денови на Мојот Градник“ во продавниците на Сара Фешн и Ред Стар како и онлајн на sarafashion.mk. Оваа супер акција се однесува на асортиманот на градници од брендовите SF, NBB, DOREANSE, POMPEA и RED STAR. ...

Повеќе »

12 „кежуал“ модни парчиња од Springfield вредни за внимание

Се подготвуваме за зимската сезона со лежерни модни парчиња од омилените – Springfield. Студениот дел од годината е во знакот на „бохо“ стилот, па тука се кожените високи чевли, шапки и торби со кариран принт. Нагласена е и тиркизната нијанса, која ...

Повеќе »

Поглед на зимската колекција на Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti го објави едиторијалот наменет за зимската сезона. Едиторијалот е насловен Special Coats Edition и акцентот е, се разбира, на палтата. Дизајнерите од Масимо Дути препорачуваат да ги носиме оваа сезона со кожени мокасини и високи чизми.

Повеќе »

Новогодишна кампања на Pull & Bear: Еве што предлагаат за дотерување во празничната сезона

Holiday 2019 party е името на новогодипната кампања на модната марка Pull & Bear. Моделите Алана Шампион, Алексис Сандмен и Фернанда Оливеира се главните лица во едиторијалот. Акцентот на празничната колекција е на тексасот кој се комбинира со светкави блузи. Од нијансите доминираат виолетовата, сребрената ...

Повеќе »

Миди фустани од новата колекција на ZARA за вечерно дотерување

Размислувате за празничната сезона? Одберете си модел на фустан кој ќе го носите и после празниците – впечатлив, ама удобен. Фустаните се со различни кроеви, а преовладуваат удобните и лелеави, па така секоја од нас, лесно за себе ќе најде ...

Повеќе »