Колекции

Росица Мршиќ ќе ја претстави новата колекција Celia

Деветнаесеттата сезонска колекција на дизајнерката Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април, во 20 часот во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Најновата колекција наречена „Celia“ е инспирирана од портретите на Силија ...

Повеќе »

Топ 5 комбинезонки од Bershka во боите на пролетта

Комбинезонките се одлична замена за фустан во потоплите денови. Со едно парче облека добиваме комплетен изглед, а со тоа ни се скратува и времето на размислување -што да облечеме денес. Комбинезонките како пролетен и летен класик се редовно присутни во ...

Повеќе »

Исклучителен матурски изглед со ARISTOTELI BITSIANI

Како и секоја пролетна сезона, Fashion Group изработи нов водич за матуранти со кој ги предлага најновите трендови и парчиња од брендот Aristoteli Bitsiani. Специјалниот едиторијал е фотографиран во прекрасниот објект на Македонска Филхармонија, сликан од објективот на Ани и ...

Повеќе »

Тексас колекција од Stradivarius за пролет/лето 2018

Модната марка Stradivarius лансираше тексас колекција. Ново модно парче од тексас секогаш добро ни доаѓа во овој период на годината, а во новата колекција на Stradivarius, изборот е прилично голем. Од кратки-тексас панталончиња до комбинезонки, тексас фустани, сукњи, кошули… до фармерки ...

Повеќе »

Успешна модна ревија на Лудус на Љубљанската модна недела

По вторпат на Љубљанската модна недела, македонската етикета за безродова мода „Лудус“, ја претстави најновата колекција за пролет-лето. На одушевување од публиката и локалните медиуми, ревијата беше една од најпрепознатливите и најпопуларните на пролетното издание на оваа модна недела. Колекцијата ...

Повеќе »

Bershka има хит сандали со ефект на огледало

Bershka пријатно не изненадува со уште едно модно парче од пролетната колекција. Станува збор за металик-сребрените сандали кои имаат ефект на огледало. Сребрените сандали се украсени со проѕирни детаљи, додека потпетиците се дебели со висина од 7 сантиметри што ги ...

Повеќе »

Новата Comitted колекција од Mango е ода на земјата и нејзините убавини

По успехот на првата еко-одржлива колекција која беше лансирана минатата година, шпанската модна марка Манго повторно ни покажа колку е еколошки освестена. Новата Comitted колекција изобилува со топли тонови кои ја слават убавината на земјата, зеленилото и хармонијата. И самата ...

Повеќе »

Топ 10 модели на пролетни чевли од ZARA со висока потпетица

За сезоната пролет/лето, модната марка Зара пријатно не изненади со понудата на сандали со висока потпетица. Сандалите со висока потпетица се неизбежни за пролетните и летни забави кои зачестуваат во сеозната пред нас. А овојпат Зара ни нуди модели со ...

Повеќе »

Фустани во улога на венчаници од популарните „хај стрит“ модни марки

Пролетните и летните денови пред нас ни ја носат сезоната на венчавки, па доколку сте во потрага по венчаница по пристојна цена, која ќе може да ја носите и после свадбениот настан, добрата вест е што може да ја најдете ...

Повеќе »

Неколку бели, чипкасти блузички од MANGO кои не освоија „од прва“

Покрај цветните и точкастите блузи, во актуелнава сезона на пролет/лето 2018 во центарот на вниманието се и белите блузи со чипкасти детали. Ги наоѓаме во колекциите на популарните модни марки, а поголем избор од нив има во Манго. Разиграни со ...

Повеќе »