Колекции

Колекција „На полноќ” на Антонија Ристовска инспирирана од ноќта и гламурот

Капсулната колекција „На полноќ” за есен/зима 2016 на дизајнерката Антонија Ристовска е инспирирана од ноќта и гламурот која го носи. Ноќта во зима има некоја своја магија која буди посебни чувства. Снежната прекривка на дрвата, одсјајот на месечината од улиците, небесните ...

Повеќе »

Празничната кампања на Бос е толку елегантна и секси (ВИДЕО)

На самото име Хуго Бос, веднаш помислуваме на беспрекорно скроени, елегантни одела. Марката Хуго Бос за новата празнична кампања Афтер Дарк, го ангажираше Клемент Шаберно кој е вистинско отелотворување на Бос мажот со својот изглед и својот став. Смокинзи, троделни ...

Повеќе »

Преврти го светот со Бела

Без разлика на динамичноста, Bella во својата нова колекција става акцент на елеганцијата како секојдневие на модерната жена. Дневен или вечерен, бизнис или коктел изглед, низ креативниот дизајн и гламурозната линија, моделите елегантно го обликуваат секојдневието на жената, потенцирајќи ја нејзината женственост ...

Повеќе »

Македонски и бугарски фабрики преку модни ревии до заеднички бренд

Девет модни ревии на македонски и бугарски текстилни фабрики се одржаа во галеријата „Безистен“ во Штип вчеравечер, во насока на градење на зеднички регионален бренд и поставување подобри стандарди во текстилното производство. На настанот организиран од македонскиот Текстилен кластер во ...

Повеќе »

Нека врне! Убаво дотерани на дожд со чизми, јакничка и додатоци од „Бата“

Нека врне! Весели го дочекавме дождот и едвај чекаме да излеземе надвор, со новите чизмички и модни додатоци од „Бата“ кои се идеални за дождливо време. Гумени чизми, модерна јакничка за дожд, чанта на која дождот ништо не и може, ...

Повеќе »

Фраерки на дожд со гумени чизми од Guess

Дождот ништо не ни може кога е модниот изглед во прашање. „Вооружани“ сме со гумени чизми од Guess. Толку се шик што, само за што подолго да ги носите, ќе се радувате на секое дождливо есенско утро. Висококвалитената гума од ...

Повеќе »

GEOX Колекција јакни за есен/зима 2015: Високо дефиниран современ стил

Со целосно променет имиџ, тренди и авангардната облека за надворешни услови ги спојува практичноста и стилското прочистување во урбан-лежерен Geox пристап, внесувајќи високи перформанси и удобност во елегантниот и динамичен современ стил. Зимската сезона која ни претстои е инспирирана од ...

Повеќе »

Македонски и бугарски модни компании со заеднички настап во Штип

Пет македонски и пет бугарски текстилни компании ќе ги презентираат своите  колекции на 28 ноември (сабота) во галеријата „Безистен“ во Штип, во организација на македонскиот Текстилен кластер во соработка со Моден викенд Скопје. Станува збор за производите на македонските фабрики ...

Повеќе »

Колекција Дома на Ирина Тошева: Приказни од ноќниот живот

Објавен е моден едиторијал за новата колекција „Дома“ есен/зима 15/16 на познатата македонска модна дизајнерка Ирина Тошева. Фотографиите на дизајните на Ирина Тошева кои се надополнети со илустрации на признатиот ликовен уметник Ване Костуранов се на модниот фотограф Миладин Паповиќ, ...

Повеќе »

LEVI’S® брендот се здружи со Алиша Кис за новата женска џинс колекција

Глобалната кампања ја слави индивидуалноста, автентичноста и стилот. Новата кампања на Levi’s® брендот се гради околу темата „Живеј во Levi’s®“, заедно со глабалниот артист, мулти-Греми победнички пејач и текстописец, продуцент и активист –  Алиша Кис која го позајми својот препознатлив ...

Повеќе »