Колекции

REPLAY женска колекција есен/зима 2015-16

Новата колекција есен/зима 2015-16 одбележува нов почеток како што Replay еволуира органски и кохерентно, стремејќи се кон посвеж, избалансиран имиџ, но сепак останува доследен на принципите на брендот. Следната зима девојките ќе се одлучат за „скини“ или boyfriend џинс, изминатата ...

Повеќе »

MANGO трендови есен/зима 2015

Како и секоја сезона, MANGO колекцијата истакнува различни трендови. Боемскиот стил е вклучен и во оваа есен. Овој макро-тренд се преосмислува неколку пати во последните сезони и повторно се одбележува со долгите макси фустани. Колекцијата нуди голем избор на пелерини, ...

Повеќе »

Драгшиќ Снежана & „Сакам Мода“ ги преставуваат долгите фустани за 2015 година

При изборот на совршен долг фустан најважен е моделот и формата. Овие два фактори го прави фустанот уникатен. Во денешно време, кога изгледот е особено важен, луѓето бараат облека која е за повеќе прилики во тренд. Тоа е причината зошто ...

Повеќе »

Ивана Кнез ја најави новата колекција Vanity

Vanity е новата модна колекција на модната дизанерка Ивана Кнез. Наскоро Ивана Кнез ќе ја пласира на модниот пазар својата модна колекција за 2016 насловена како Vanity. Како модели на колекцијата се пејачката Ренната и актерката Александра Пешевска. Едвај ја ...

Повеќе »

Градината на задоволствата: ревија есен зима 2015/2016 на Кристијан Диор

Минатиот понеделник во Музејот Роден во Париз, Диор ја претстави својата визија за Градината на овоземните задоволства: визија за невиноста и искуството, едноставноста и раскошот, убавината и декаденцата низ очите на фламанските и француските мајстори на уметноста и занаетот. Во ...

Повеќе »

Едиторијал на летото, сонцето и стилот …

На самиот праг од летото, денот е зголемен, ноќите се топли и исполнети со летна леснотија, а самиот ритам на луѓето се менува и се е пораздвижено низ градот, но и надвор од него. Гардеробата содветно на овој период е ...

Повеќе »

Ревија на Манго во Барселона: Микс од музика и мода, омаж на 60-те и 70-те години

На 30-ти јуни, на Олимпискиот стадион во Барселона, бразилската манекенка Ана Беатриз Барос ја отвори ревијата на MANGO за колекцијата есен/зима 2015. „Шпанија е земја полна со живот и страст и тоа е она што ме фасцинира. Бидејќи по потекло ...

Повеќе »

Летото пристигна со „Коинказа“: Впечатливи и разиграни декорации за весел дом

Внесете го летото и приредете вистински летен фестивал преку ентериерот во вашиот дом. Со доаѓањето на летната сезона и топлото време, домот е единственото место кое треба да ни ја понуди потребната релаксација и опуштена атмосфера. Поради тоа, неопходно е ...

Повеќе »

Летната модна возбуда доаѓа со Springfield: Женска колекција 2015

Етно изглед, фолклор, тропико, мандала дезен, боемска белина…ова се клучните зборови кои ја опишуваат женската летна колекција на Springfield. Повозбудлива и не може да биде. Етно изглед: Новиот етно-фолк изглед со детали на реси и фолклорни графики, ќе бидат ваши сојузници ...

Повеќе »

Привлечни и секси со новата колекција на костими за капење Women ‘secret

Во пријатен амбиент во Вила Ина, поглед кон Скопје, многу зеленило, базен и коктели, посетителите имаа можност да уживаат и да ги погледнат дел од моделите преку ревијата на Women ‘secret, со манекенките од модната агенција Подиум. За оддржување на летната, ...

Повеќе »