Колекции

Нова безродова модна колекција на Лудус

Во соработка со фестивалот на креативни индустрии Скопје Креатива 2016 и со целосна поддршка од Конгресниот центар Александар Македонски кој е орагнизатор на фестивалот, македонскиот бренд за современа мода Лудус, в четврток во 20 часот ќе ја прикаже новата колекција ...

Повеќе »

Поглед одблизу на летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Присуство на трендовските риги, игра на белата и сината боја, чипкасти парчиња, бели фустанчиња и кошули со „спуштени“ раменици, а тука се и летните шешири… Какво лето ни носи Mango погледнете во фотогалеријата.

Повеќе »

10 модни парчиња од MANGO кои ги обожаваме ова лето!

Бело со бело, така се „носиме“ ова лето. Со контрастни римјанки и балетанки на нозете или чевли во силна боја на умерено висока потпетица. Летната колекција на Манго е во знакот на белата боја, чистите линии и минималистичкиот стил. Главен ...

Повеќе »

Лето со Springfield: 10 совети за жени за добри модни вибрации

Кој не сака нови авантури и добри вибрации. Патувања, забавувања, танцувања и воопшто уживање во животот. Тоа го правиме со стил со Springfield. А какви модни парчиња не треба да пропуштиме ова лето, проверете во нашата топ 10 листа. СОВРШЕНИОТ ЛЕТЕН ...

Повеќе »

Лето со MANGO: Поглед одблизу на јунската колекција

Фустанчиња со весел принт и модерни волани, пријатни плетки, модни парчиња со вертикални риги, топови кои ни ги откриваат рамениците, „искинат“ џинс, куси панталончиња со детаљи од тантела…јунската колекција на Манго изобилува од пријатни лесни материјали и трендовски дизајни, ветувајќи ...

Повеќе »

Дотерани на плажа во модни комбинации од H&M

Новиот водич на шведкста модна марка H&M ни сугерира што може да облечеме за на плажа, секако врз костимот за капење. Макси фустанчиња, кратки панталончиња со шарени принтови, шапки, памучни маички и рамни сандали. Инспириајте се од фотографиите.

Повеќе »

Модната марка „AMRA“ ги соедини машките и женските стилови во еден

Младата Амра Исмани која креира под брендот „AMRA“ ги претстави модните парчиња од својата прва колекција, на балконот во Музејот на современата уметност во Скопје, со што завршија модните вечери на студентите одМеѓународниот институт за мода „Изет Цури“. „Колекцијата го носи името ...

Повеќе »

Новата колекција на „MARKOV“ за храбри жени

Колекцијата со наслов „Prêt-à-porter féminin de luxe party deux“ на брендот „MARKOV“ беше премиерно преставена во Музејот на современата уметност во Скопје кадешто од четвртокот ( 12 мај) се одржуваат модните вечери на студентите од Меѓународниот институт за мода „Изет ...

Повеќе »

Најшармантно лето со Springfield

Дали веќе ја чувствувате возбудата поради доаѓањето на летото? Springfield ги има најшармантните фустани, блузи, сандали и додатоци за летните денови. Долгите фустани се едно од најмодерните парчиња оваа летна сезона, а доаѓаат во повеќе различни дезени и модели. Овој ...

Повеќе »

„Mustela Ermin“ ја претстави својата прва колекција

Ревијата на модната марка „Mustela Ermin“ вчеравечер означи старт на тридневното модно случување во Музејот на современата уметност во Скопје, на кое ќе се претстават талентите од Меѓународниот институт за мода „Изет Цури“. Ира Алексовска која ја потпишува етикетата „Mustela Ermin“ претстави ...

Повеќе »