Колекции

Оригинален начин како да се дотерате за заеднички прослави

Славите „моминска вечер“? Или роденден, или пак, правите веридба, па ги поканувате вашите најблиски три-четири пријателки. Ако имате повеќе, уште подобро! Поточно, блазеси ви. Забавата е смислена, закуската нарачана, но како да се дотерате на оригинален начин? Еве ви една ...

Повеќе »

Лудус со ревија за безродовата колекцијата XYYX

По покана на кураторите Нада Прља и Даниел Серафимовски, Лудус со своја ревија за безродовата колекцијата XYYX ќе биде дел од настанот „Херои за еден ден“, Навраќање кон три урбани артефакти на словенечките архитекти во Скопје, што ќе се оддржи ...

Повеќе »

8 модели на црни сандали што одговараат со сите модни комбинации

Црните сандали одговараат со секаква модна комбинација, од летен фустан до џинс. Оваа сезона се модерни моделите со врзување, како и гладијаторките, но тука се и моделите кои потсетуваат на кломпи. Повеќе се форсираат рамните модели од оние со висока ...

Повеќе »

Баш супер: MANGO ни ја враќа „даркерската“ мода од 80-те

Кожени јакни и панталони во комбинација со мини сукњички и светликави блузички. Комбинации на црвени и црни модни парчиња. Баш супер! Новата колекција од Манго не потсетува на трендот инспириран од 80-те години. А ние сме секогаш „за“ модниот времеплов. ...

Повеќе »

Најубавите костими за капење во градот: Пристигна новата колекција на women’secret

Модели кои оставаат без здив, кои прават да сме ѕвезда на плажата, модели кои не прават поубави зашто се направени од фини материјали, со совршен крој и трендовски дизајн. Костими за капење и модни додатоци за плажа кои ги сакаме! ...

Повеќе »

Сакате харем панталони? Ги има во Скопје, во „Inspired by“

Ги сакаме затоа што се удобни како да носиме пижамчиња, а всушност на нас носиме едно модно парче кое го краде вниманието. Претпоставувате веќе за што зборуваме?! Се разбира, за харем панталоните. Шарени, комотни, практични, во текот на летото ги ...

Повеќе »

Нова безродова модна колекција на Лудус

Во соработка со фестивалот на креативни индустрии Скопје Креатива 2016 и со целосна поддршка од Конгресниот центар Александар Македонски кој е орагнизатор на фестивалот, македонскиот бренд за современа мода Лудус, в четврток во 20 часот ќе ја прикаже новата колекција ...

Повеќе »

Поглед одблизу на летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Присуство на трендовските риги, игра на белата и сината боја, чипкасти парчиња, бели фустанчиња и кошули со „спуштени“ раменици, а тука се и летните шешири… Какво лето ни носи Mango погледнете во фотогалеријата.

Повеќе »

10 модни парчиња од MANGO кои ги обожаваме ова лето!

Бело со бело, така се „носиме“ ова лето. Со контрастни римјанки и балетанки на нозете или чевли во силна боја на умерено висока потпетица. Летната колекција на Манго е во знакот на белата боја, чистите линии и минималистичкиот стил. Главен ...

Повеќе »

Лето со Springfield: 10 совети за жени за добри модни вибрации

Кој не сака нови авантури и добри вибрации. Патувања, забавувања, танцувања и воопшто уживање во животот. Тоа го правиме со стил со Springfield. А какви модни парчиња не треба да пропуштиме ова лето, проверете во нашата топ 10 листа. СОВРШЕНИОТ ЛЕТЕН ...

Повеќе »