Колекции

Летната модна возбуда доаѓа со Springfield: Женска колекција 2015

Етно изглед, фолклор, тропико, мандала дезен, боемска белина…ова се клучните зборови кои ја опишуваат женската летна колекција на Springfield. Повозбудлива и не може да биде. Етно изглед: Новиот етно-фолк изглед со детали на реси и фолклорни графики, ќе бидат ваши сојузници ...

Повеќе »

Привлечни и секси со новата колекција на костими за капење Women ‘secret

Во пријатен амбиент во Вила Ина, поглед кон Скопје, многу зеленило, базен и коктели, посетителите имаа можност да уживаат и да ги погледнат дел од моделите преку ревијата на Women ‘secret, со манекенките од модната агенција Подиум. За оддржување на летната, ...

Повеќе »

Згодни на плажа со костими за капење кои разубавуваат: Golden Point нова колекција

Да не се залажуваме, костимите за капење знаат да направат да изгледаме повитки или покрупни, знаат да ги нагласат нашите најубави делови, но можат да го постигнат и спротивниот ефект. Штосот е да се одбере вистински костим за капење, тој ...

Повеќе »

Си купивте ли пар од „Манго“? Комбинезоните доминантни на црвениот тепих на БМА

Манијата наречена комбинезон продолжува. Од Карли Клос на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал до Џенифер Лопез на Билборд Латин Авардс и Скарлет Јохансон на премиерата на филмот „Avengers“ во Лондон. Комбинезоните како моден избор беа доминантни на црвениот тепих ...

Повеќе »

Летен бран на бродски чевли: Timberland (-20% попуст!)

Се повикуваат сите патници да се качат на бродот Timberland за да го „фатат“ летниот бран на бродските чевли. Затворете ги очите и почувствувајте го мирисот на летото и морето, исклучете се и отстапете од урбанта џунгла, свртете се кон ...

Повеќе »

Пристигна колекцијата за трудници на Women ’secret: Уживајте со стил во мајчинството!

Новата колекција за идните мајки доаѓа во различни бои и форми – пастелни тонови во комбинација со риги и точки им даваат нежност на парчињата направени од природни и удобни материјали. Women ’secret сезонава нуди уште поголем избор за овој специјален ...

Повеќе »

Листа на желби: Металик-сребрен тексас фустан од „Алшар“

Од денес почнуваат сезонските попусти на пролетната колекција на Алшар Модно Ателје. Ние сме „за“ трендот металик, исто како и за трендот тексас. А двата тренда во еден моден производ? Двојна среќа! Сребреното – тексас фустанче со потпис на дизајнерката ...

Повеќе »

Дизајнерско модно шоу во „Lotus Design Store”

На дизајнерско модно шоу во „Lotus Design Store”модиот перформанси на Елена Спасовска, Марта 4 сезони, Леуард Лека и Лудус ги презентиаа нивните нови колекции за пролет/лето во “Lotus Design Store”. Со модниот перформанс на Лудус почна презентирањето на новите колекции ...

Повеќе »

Бидете и вие ѕвезда: Шик комбинезони во „Манго“

Комбинезоните се едни од најбараните и најпосакуваните модни парчиња за сезоната пролет/лето 2015. Дека се голем моден тренд покажаа и ѕвездите Скарлет Јохансон, Џенифер Лопез и Бијонсе. Доколку се прашувате каде да најдете комбинезонки во Скопје, без двоумење одете во ...

Повеќе »

Македонски дизајнери и манекенки на модната недела Косово Интернешнал

Три модни дизајнери и четири манекенки од Македонија учествуваа на Интернационалната Модна недела која се одржа во Приштина. Со модни ревии на кои ги покажаа своите најнови колекции се претставија македонските дизајнери Ненад Секирарски, Менсур Алими и Златко Јовановски, а ...

Повеќе »