Колекции

Есен преку розов поглед со Шанел

За есенската кампања на линијата за очила, Шанел го форсира розовиот изглед – од косата до розовите модни додатоци. Ако не можете да носите розови рамки за очилата, може да имате розова коса, на пример. Целта е да се потенцира ...

Повеќе »

Венчаница од 5 милиони евра на лондонската модна недела

Џулијан Мекдоналд ја вчудовиди публиката со венчаницата од 5. 000 000 евра! Во саботата, на лондонската модна недела, Џулијан се претстави со костими за капење, тесни молив фустани и бебидол, а на крај ја претстави венчаницата со извезени дијаманти, со астрономска цена. „Последниот ...

Повеќе »

Очила за сонце есен/зима 2014: Ние сме „ЗА“ Вајлдфокс!

Трендовите на очила за сонце за претстојната сезона се толку разновидни што секој ќе има можност да си најде исклучително парче за себе. Но колекцијата на Вајлдфокс е нешто исклучително. Колекција на очила за сонце на Вајдлфокс насловена „Погодни за ...

Повеќе »

Бизарни или шик? Чевлите Раце на Шарлот Олимпија

Различни реакции предизвикаа чевлите наречени Раце од есенската колекција на храбрата дизајнерка Шарлот Олимпија. За едни тие се шик, за други бизарни. Како и да е, вниманието е привлечено. Личат на лесно носливи, практични чевли со високи потпетици, а бидејќи ...

Повеќе »

Сите станаа креатори, па ајде и Камерон Дијаз

Можеби најдобро е да продолжи да рапува ако веќе сака да експериментира…   Се разбира позната по убавината и актерските вештини, но не и по чевлите во кои нешто посебно сме се загледале кога чекори по црвените килими, сепак Камерон ...

Повеќе »

Зад сцената: Бестрашните ангели на Викторија сикрет во нов провокативен предизвик

Модната марка за долна облека Викторија сикрет ја лансираше новата кампања со наслов Fearless (Бестрашен). Заводливо деколте во пуш-ап стил и парчиња долна облека кои едвај покриваат – тоа е акцентот на новата провокативна кампања на Викторија сикрет во која ...

Повеќе »

Модна недела Њујорк: Тој чудесен Оскар де ла Рента!

Оптимизам и животна радост, од кој друг ако не од Оскар де ла Рента. На 83-годишна возраст Оскар де ла Рента претставувајќи ја колекцијата за сезоната пролет/лето 2015 на Модната недела во Њујорк, покажа дека за него сите останати учесници ...

Повеќе »

Модна недела Њујорк: Го обожаваме Прабал Гурунг!

На третиот ден на Модната недела во Њујорк, Прабал Гурунг преку својата колекција за пролет/лето 2015 им оддаде почит на своите непалски корени. Креациите на Гурунг блеснаа на модната писта носејќи хималајска свежина. Грандиозни како и самите планини. Колекцијата е ...

Повеќе »

Модната градина на Кејт Спејд: чантички за пролет 2015

Малите чанти на дизајнерката Кејт Спејд (косопственичка на истоимената модна марка) претставени на Модната недела во Њујорк го привлекоа вниманието на трендсетерите. Колекцијата за пролет 2015 на Кејт Спејд е инспирирана од пролетната градина. Од чанти во форма на полжав, ...

Повеќе »

Овие прекрасни марами ќе ви дадат крилја

Птиците се популарен мотив во женските колекции, а Роза Камитова, дизајнерка од Казахстан која живее и работи во Мелбурн, создаде линија на марами на кои го искористи мотивот – птица на еден многу креативен начин. Марамите се големи и можат ...

Повеќе »