Колекции

Ајде да „џускаме“: Поглед одблизу на колекцијата New Metallics од MANGO

Април ни ги носи светкавите, металик нијанси, поканувајќи не на игра. Не навраќа на музичката сцена, не потсетува на 90-те години, и веќе мириса на нова (модна) радост. Рокенрол елементи, светки, мини фустани, бокси-јакни, и многу тексас. Априлската кампања на ...

Повеќе »

Пролетно освежување со боите на Bata

Новата пролет-лето 2016 колекција на Bata е создадена да ги впие боите на природата и да ги пренесе врз чевлите и модните додатоци. Интензивни нијасни се наоѓаат на ниските чевли, а флоралните принтови ги разубавуваат патиките, летните сандали и еспадрилите. ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата женска колекција Replay достапна во Fashion&Friends

Лесен и хармоничен спој на модни концепти, колекција која рефлектира уникатност и нуди парчиња во широка палета на бои и тонови, од црно-бела комбинација, преку индиго, раскошно зелено, портокалово и розово па сè до златно и сребрено. Кроевите за пролет/лето ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата колекција Levi’s достапна во Fashion&Friends

Пролетната колекција за жени на Levi’s продолжува да нуди совршени модели на skinny фармерки кои се неизбежни во гардеробата на секоја модерна жена и девојка. Тука се моделите 710,711 и 712, додека пак другите модели како „straight”, „bootcut” и „high ...

Повеќе »

Ретро шик вибрации во современа форма: Нова колекција на Marciano во Fashion&Friends

Колекцијата на Marciano за пролет/лето 2016 е дефинирана од ретро шик вибрациите во современа форма, а е инспирирана од модерната жена, секогаш подготвена за нови авантури. Слатки 70-ти Гламурозни силуети од 70-тите со ретро цветни принтови кои ја пречекуваат летната ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата колекција на Guess достапна во Fashion&Friends

Колекцијата на Guess за пролет/лето 2016 пренесува егзотично расположение инспирирано од најубавите плажи на светот, од бразилската Копакабана преку француската Ривиера до спектакуларниот италијански остров Капри. Тропскиот урбан изглед направен за „it”девојки кои се облекуваат спортски, но со доза на ...

Повеќе »

Scotch&Soda пролет/лето 2016: Истокот се сретнува со Западот

Колекцијата на Scotch&Soda за пролет/лето 2016 може да се дефинира како инспирација од извонредни луѓе и извонредни винтиџ елементи. Дел од колекцијата е изразена преку силни силуети и игра со пропорции, приказна во која доминираат елементи од Истокот, со урбана ...

Повеќе »

Со Манго одиме на настани и фестивали ова лето!

  Новиот лук-бук на Манго е инспириран од еден од најпопуларните музички настани – фестивалот Coachella. Тилда Линдстом, Зипора Севн и Тереза Оман не водат низ модната атмосфера на фестивалскиот стил. Колекцијата изобилува со штосни парчиња облека, модни детаљи, ранчиња ...

Повеќе »

Како изгледа новата H&M колекција на улиците

Популарната шведска модна марка H&M го објави лук-букот Modern Craft во кој фокусот е ставен на тоа како да се носи фолк стил на улиците. Модните парчиња од пролетната колекција изобилуваат со везови, тантела и реси. Употребени се лесни и проѕирни материјали, ...

Повеќе »

Карли Клос е новото лице на Манго: New Metallics

Серијата на изненадувања од Манго продолжува. По Tribal Spirit и Soft Minimal претставувани од Кендал Џенер и Лиу Вен, шпанскиот моден бренд го претстави новиот тренд насловен New Metallics. Инспириран од 90-те години, New Metallics е третиот Манго тренд за пролет/лето 2016. Овојпат ...

Повеќе »