Колекции

Новата женска колекција на Спрингфилд за пролет/лето 2014

Новата колекција на модната марка Спрингфилд (Springfield) за потоплите денови е веќе во продавниците. Како и секоја сезона така и оваа, низ колекцијата на шпанскиот бренд за жени и мажи Спрингфилд (Springfield) се провлекуваат повеќе теми и лајт мотиви. Трендовите се присутни, но зачинети ...

Повеќе »

Камерон Дијаз ја претстави својата прва линија на чевли

Сакате поедноставни модели на чевли, без многу додатоци на нив? Линијата на Пур ла виктоар за сезоната која следува нуди едноставни, елегантни чевли дизајнирани од Камерон Дијаз. Дијаз стана уметнички директор на модната марка Пур ла виктоар минатото лето, откако ...

Повеќе »

Што ни носи Изабел Марант за потоплите денови

Грубата кожа се бакнува со нежните материјали во колекцијата пролет/лето 2014 на Изабел Марант. Француската модна куќа Изабел Марант ни понуди уште една прекрасна кампања во која главната улога ја има миленичката, Дариа Вербови. Инспирирана од рокот, овојпат Марант ни ...

Повеќе »

Џејми Дорнан – најбарано лице од Холивуд за модни камањи

Откако ја доби улогата на Кристијан Греј во филмот 50 нијанси на сиво, Џејми Дорнан стана сон на милиони жени, но и најбарано лице за модни кампањи. Без сомнеж, Џејми Дорнан е моментно најголемиот секс симбол на Холивуд, а големите ...

Повеќе »

Наместо венчаница, комбинезон без рок на траење

Модерните невести ја избраа новата линија на Џеј Кру која наместо венчаници им понуди свадбени комбинезони. Американската марка Џеј Кру неодамна ја лансираше на пазарот новата линија која понуди романтични комбинезони за невестите, кои можат да се носат и во ...

Повеќе »

Егзотика и бои од Прабл Гурунг за пролет/лето 2014

Американскиот моден креатор со непалско потекло Прабл Гурунг ја претстави кампањата за колекцијата пролет/лето 2014 во која главната улога ја има Лија Кебеде. Убавицата од Етиопија Лија Кебеде е главен лик во кампањата на Прабл Гурунг, креаторот кој од 2009 ...

Повеќе »

Црвено како страст и љубов, нова колекција на Викторија сикрет за Свети Валентин

Адријана Лима, Кендис Свонепул и Бехати Принслу се главните актерки во новата колекција на долна облека на познатата марка Викторија сикрет. Колекцијата е посветена на Денот на вљубените, Свети Валентин, а кампањата освен со прекрасните девојки е разубавена со срценца ...

Повеќе »

Џанвито Роси, чевли кои едноствано ги обожаваме!

На модната сцена се појави во 2007 година и веќе со првата колекција ги фрли во сенка многумина од постарите (прочуени) колеги. Претпоставувате веќе, станува збор за Џанвито Роси кој маестрално успеа да ја капитализира и искористи стартната позиција на ...

Повеќе »

Најоригинална кампања за очила за сонце – Карен Волкер и Етничката модна иницијатива

Кој може да одолее на моделите од линијата Визибл. Модната куќа Карен Волкер, специјализирана за очила за сонце, за својата кампања за колекцијата пролет/лето наместо модели ангажираше уметници од здружението Етничка модна иницијатива од Кенија. Уметниците воодушевени го прифатиле учеството ...

Повеќе »

Животот е урнебес: Што ни носи Десигуал за есен/зима 2014

Мини- фустаните и капути не ја занемаруваат женската силуета туку напротив ја нагласуваат. Минатата сезона гостинска на модната ревија на Десигуал во Барселона беше Адријана Лима, овојпат главната улога ја доби Ирина Шаик. Веселата колекција насловена Зошто? под мотото Животот ...

Повеќе »