Колекции

8 модели на црни сандали што одговараат со сите модни комбинации

Црните сандали одговараат со секаква модна комбинација, од летен фустан до џинс. Оваа сезона се модерни моделите со врзување, како и гладијаторките, но тука се и моделите кои потсетуваат на кломпи. Повеќе се форсираат рамните модели од оние со висока ...

Повеќе »

Баш супер: MANGO ни ја враќа „даркерската“ мода од 80-те

Кожени јакни и панталони во комбинација со мини сукњички и светликави блузички. Комбинации на црвени и црни модни парчиња. Баш супер! Новата колекција од Манго не потсетува на трендот инспириран од 80-те години. А ние сме секогаш „за“ модниот времеплов. ...

Повеќе »

Најубавите костими за капење во градот: Пристигна новата колекција на women’secret

Модели кои оставаат без здив, кои прават да сме ѕвезда на плажата, модели кои не прават поубави зашто се направени од фини материјали, со совршен крој и трендовски дизајн. Костими за капење и модни додатоци за плажа кои ги сакаме! ...

Повеќе »

Сакате харем панталони? Ги има во Скопје, во „Inspired by“

Ги сакаме затоа што се удобни како да носиме пижамчиња, а всушност на нас носиме едно модно парче кое го краде вниманието. Претпоставувате веќе за што зборуваме?! Се разбира, за харем панталоните. Шарени, комотни, практични, во текот на летото ги ...

Повеќе »

Нова безродова модна колекција на Лудус

Во соработка со фестивалот на креативни индустрии Скопје Креатива 2016 и со целосна поддршка од Конгресниот центар Александар Македонски кој е орагнизатор на фестивалот, македонскиот бренд за современа мода Лудус, в четврток во 20 часот ќе ја прикаже новата колекција ...

Повеќе »

Поглед одблизу на летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Присуство на трендовските риги, игра на белата и сината боја, чипкасти парчиња, бели фустанчиња и кошули со „спуштени“ раменици, а тука се и летните шешири… Какво лето ни носи Mango погледнете во фотогалеријата.

Повеќе »

10 модни парчиња од MANGO кои ги обожаваме ова лето!

Бело со бело, така се „носиме“ ова лето. Со контрастни римјанки и балетанки на нозете или чевли во силна боја на умерено висока потпетица. Летната колекција на Манго е во знакот на белата боја, чистите линии и минималистичкиот стил. Главен ...

Повеќе »

Лето со Springfield: 10 совети за жени за добри модни вибрации

Кој не сака нови авантури и добри вибрации. Патувања, забавувања, танцувања и воопшто уживање во животот. Тоа го правиме со стил со Springfield. А какви модни парчиња не треба да пропуштиме ова лето, проверете во нашата топ 10 листа. СОВРШЕНИОТ ЛЕТЕН ...

Повеќе »

Лето со MANGO: Поглед одблизу на јунската колекција

Фустанчиња со весел принт и модерни волани, пријатни плетки, модни парчиња со вертикални риги, топови кои ни ги откриваат рамениците, „искинат“ џинс, куси панталончиња со детаљи од тантела…јунската колекција на Манго изобилува од пријатни лесни материјали и трендовски дизајни, ветувајќи ...

Повеќе »

Дотерани на плажа во модни комбинации од H&M

Новиот водич на шведкста модна марка H&M ни сугерира што може да облечеме за на плажа, секако врз костимот за капење. Макси фустанчиња, кратки панталончиња со шарени принтови, шапки, памучни маички и рамни сандали. Инспириајте се од фотографиите.

Повеќе »