Колекции

Моден викенд Скопје го најавува 9-то издание

Подготовките на априлското 9-то издание на Моден викенд Скопје започнаа со фотосесија за новиот имиџ кој ќе ја следи сезоната пролет/лето 2014. Во новата сезона Моден викенд Скопје ќе ги обедини природата која во денешно време повеќе не е статична, ...

Повеќе »

Победничка комбинација: Кејт Мос за Александер Мек Квин и едно видео кое зашеметува

Пред десетина дена го прослави 40-от роденден, а годините не се никаква пречка да ни покаже дека е подобра и од двојно помладите колешки. Овојпат за прочуената модна етикета Александер Мек Квин позираше Кејт Мос која е заштитно лице за ...

Повеќе »

Пет секси модели на чевли од Луј Витон

Салонките со шпицест врв се вратија во мода. Салонките со шпицест врв никогаш не излегоа од мода за оние кои го сакаат елегантниот изглед, иако многу дизајнери се обидоа да наметнат други трендови и сосема да ги исфрлат од шкафот ...

Повеќе »

Вака изгледа цела колекција на чевли со потпис на Сара Џесика Паркер (ФОТО)

Конечно се појавија фотографиите од новата колекција на чевли на Сара Џесика Паркер кои многумина со нетрпение ги очекуваа. Додека фановите на глумицата и дузина модни зависнички нетрпеливо ја очекуваат новата колекција на чевли на Сара Џесика Паркер која неодамна ...

Повеќе »

Елеганцијата на црната и белата боја со Дариа Вербови и Баленсиага

Фантастичен избор на француската модна куќа Баленсиага, предводена од креативниот директор Александер Ван – Дариа Вербови е новото заштитно лице на марката. Новиот креативен директор на Баленсиага веднаш внесе и свеж ветар во модната куќа кој провејува и во новата ...

Повеќе »

Најдоброто од пролет/лето колекциите во фантастичен краток филм

Краток филм ни доаѓа од фотографот Стивен Мајсл во слава на пролет/лето колекциите од врвните модни куќи преку кој се прикажани сите трендови на сезоната која следува. Вог Италија ги прославува колекциите за потоплите денови во годинава од врвните модни ...

Повеќе »

Отсуство на инспирација или повторување на лекцијата? Што ни носи Кавали за потоплите денови

Исто што и лани. За новата колекција пролет/лето 2014, италијанската модна куќа Кавали повторно ја лансира Лав Револушн линијата. Ако не ја научивте наизуст минатата година, еве ви шанса да го повторите материјалот. На изненадување на своите фанови Роберто Кавали ...

Повеќе »

Многу романтичност од Алберта Ферети за потоплите денови

Женственост и романтичност – тоа е акцентот на колекцијата на Алберта Ферети за пролет/лето 2014  година. Италијанската модна куќа Алберта Ферети повторно се одлучи за својата миленичка Мариакарла Босконо за главна протагонистка во кампањата. Женствените фустани од шифон и рачни ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер со своја линија на чевли и чанти

Додека американските медиуми се занимаваат со тоа дали глумицата ќе се врати или не на малите екрани, поточно во серијата Сексот и градот, таа го одбра списанието О ( на Опра) за да ја презентира својата нова линија на чевли ...

Повеќе »

Најшармантна кампања за пролет/лето 2014: Наместо модели Трусарди се одлучи за кучиња

За разлика од другите модни куќи кои за рекламирање на своите нови линии за сеозната пролет/лето 2014 година ангажираа или топ-модели или модели во подем, Трусарди ангажираше кучиња. Кучињата позираат во некои од најдобрите креации на Трусарди од новата колекција. ...

Повеќе »