Колекции

Крзно – апослутен хит за оваа пролет/лето

Идентична инспирација од повеќе модни куќи и дизајнери – крзното кое се наметнува како задолжително парче гардероба за потоплите денови. Го видовме и во колекциите на Рикардо Тиши, за Фенди тоа е нежно, за Долче и Габана е во силни ...

Повеќе »

Зад сцената со моделите на Долче и Габана на модното шоу есен/зима 2014/2015

Креаторската двојка ја престави женската колекција за сезоната есен/зима 2014/2015 година. Колекција која остава без здив! Расположени манекенки, а како и да не се, вака облечени во весели бои, прекрасни детаљи рачно изработени, „накитени“ палта до совршенство… Но да не ...

Повеќе »

Што препорачува Прада за сезоната есен/зима 2014/2015

Екстравагантни принтови, детаљи инспирирани од плишани мечиња на палтата, гумени рамни чизми во впечатливи бои, капути кои изгледаат два броја пошироки… Мучија Прада ги собра аплаузите и позитивните критики претставувајќи ја новата колекција за сезоната езен/зима 2014/2015 година. Моделите парадираа ...

Повеќе »

Козметичката компанија Авон ги претстави новитетите на пазарот

Станува збор за нов луксузен кармин за апсолутна боја, нов парфем Авон Фем (Avon Femme) и нова маскара Аеро Волјум (Aero Volume). Новата револуционерна колекција кармини кои ги негуваат усните преку 6 различни компоненти беа претставени на почетокот на 2014. ...

Повеќе »

Пластичните сандали на Софија Вебстер

Или ќе ги засакате или нема да сакате ни да ги погледнете.  Како и да е, пластичните сандали на голема врата се враќаат во мода. Благодарение на Софија Вебстер. Британската дизајнерка Софија Вебстер ја отвори (модната) врата за пластичните сандали ...

Повеќе »

Романтичност и креативност на The Bridal Fashion Night

Со шест модни шоуа под насловот „The Bridal Fashion Night“  Моден викенд Скопје им го разубави вчерашниот Ден на вљубените на голем број идни невести. Вечерта посветена на невестите која се случуваше во Музејот на македонската борба за државност и ...

Повеќе »

Со краток филм Гучи го најавува трендот што ни го препорачува

Новата колекција на Гучи за пролет/лето 2014 е претставена преку крат0к филм. Главните улоги ги имаат Аманда Велш, Елизабет Ерм, Лука Тил Сташеит и неодоливиот херој на машката мода Томасо Де Бенедиктс. Речиси филмските сцени кои потсетуваат на „Кил Бил“ ...

Повеќе »

Дали е ова најубавата колекција за пролет/лето 2014?

Импресивните креации, очила за сонце, чевли и модни додатоци ни го кренаа расположението. Оскар де ла Рента е едноствано незаменлив со она што ни го нуди за потоплите денови. Женственоста на прво место! Елеганцијата рака под рака со неа. Емили ...

Повеќе »

Колекција отпорна на папараците: Викторија Бекам со модната ревија (пак) го освои Њујорк

Новата колекција на популарната креаторка ги воодушеви критичарите. На њујоршката модна недела Викторија Бекам ја претстави својата колекција за есен/зима 2014. Новата колекција на Викторија Бекам се разликува од препознатливите, претходни колекции и со тоа покажа дека на нејзината модна ...

Повеќе »