Колекции

Шик изненадување од Десигуал на њујоршката Модна недела (ФОТО+ВИДЕО)

Првиот ден од њујоршката Модна недела беше означен со новата колекција на шпанската марка Десигуал зад која се потпиша Кристијан Лакроа. Марката позната по експлозијата на бои и впечатливи испреплетени мотиви претстави една поинаква колекција наменета за пролет/лето 2014 година. ...

Повеќе »