Колекции

Селена Гомез – лице на колекцијата Нео Адидас за есен/зима 2014/2015

Американската актерка и пејачка останува дел од модната индустрија. Флертувачките спортски парчиња кои ги најавува Адидас преку колекцијата Нео за сезоната есен/зима, компанијата ги промовира преку Селена Гомез која е главен лик во новата кампања. Само со првите објавени фотографии ...

Повеќе »

Со бајковита видео-приказна Долче и Габана ја најавија новата колекција

Принцези, самовили, ликови од познатите приказни се главните протагонисти во кампањата на модната двојка Долче и Габана за колекцијата есен/зима 2014/2015. Покрај прекрасната Бјанка Балти, во кампањата се појавува и поранешната миленичка на Долче и Габана, Клаудија Шифер. Прошетајте низ ...

Повеќе »

Втората најскапа чанта во светот доаѓа со гаранција од 1.000 години

Само пет месеци по појавувањето на првата најскапа во светот мала чантичка, се појави и втората верзија на оваа плик чанта произведена од Хаус оф Боргези. Чантичката е толку мала што може да собере само еден кармин и мобилно телефонче. ...

Повеќе »

Целосно во Фенди на плажа

Италијанската модна куќа Фенди може да се пофали со одлична продажба на летните модни додатоци наменети за плажа. Иако беа промовирани уште минатата година, на почетокот на април пуштенди во продажба, модните додатоци од линијата на Фенди наменети за плажа ...

Повеќе »

Адриана Лима претставува дел од колекцијата на Десигуал за есен/зима 2014

Супермоделот Лима позира во рекламанта кампања на шпанската модна марка Десигуал за колекцијата насловена Животот е урнебес. Бои и шаренило, многу женственост, продолжува тенденцијата на весели модели од Десигуал и за есенските и зимски денови. Фустаните и палтата и за ...

Повеќе »

Летни попусти, подароци и изненадувања во „Лотус дизајн стор“

По бројните домашни и странски имиња, на Lotus design store ќе им се приклучат уметницата Марта Поп Антоска-Башевска, која креира под името „М-артстудио“ и двоецот Јелкица и Виолета Поповски. Антоска-Башевска во последните седум години изработува уникатни уметнички дела, ентериерни стаклени ...

Повеќе »

Сандали рачно изработени до совршенство

Канфора со своите модели им се обраќа на оние што треба да изгледаат елегантно на плажа исто колку и на коктел. Италијанското семејство Канфора рачно изработува женски чевли уште од 1946 година, позиционирајќи се меѓу најлуксузните производители на чевли во ...

Повеќе »

Lisca со модна ревија на плажата Куба Либре

На плажата Куба Либре во Охрид се одржа голема модна ревија на костими за капење на Lisca. Во убавата латино атмосфера десет манекенки од Модното студио Црнокрак ги презентираа моделите од најновата колекција на оваа марка за долна облека и ...

Повеќе »

Кензо не води во друга модна димензија

Француската модна марка Кензо го објави најавното видео за колекцијата есен/зима 2014 година. Кампањата се одвива под волшебната палка на креативните директори Керол Лим и Амберт Лион кои овојпат ја нашле инспирацијата во делата на американскиот режисер и сценарист Дејвид ...

Повеќе »