Колекции

Нова колекција на SuperDry: Интересни дизајнерски детали и материјали за пролет/лето 2019

Оваа сезона SuperDry нè носи на разиграно и разнобојно патување низ светот. Свеж и иновативен микс на производи збогатен со разновидни интернационални влијанија. Интересни дизајнерски детали и материјали за долгото, топло лето кое доаѓа. Земајќи инспирација од Блискиот Исток и ...

Повеќе »

Пролет/лето 2019 со LEVI’S®RIBCAGE – фармерки кои нè носат во времето на Кетрин Хепберн

Levi’s ја започнува новата сезона со фармерки со ултра висока половина, новиот модел Levi’s Ribcage. Овие фармерки нè носат во времето на Кетрин Хепберн и се одлични за да се долови винтиџ изгледот на модните икони од минатото, но и ...

Повеќе »

Маја Кикириткова ја претстави својата нова колекција “Елеазар”, како и новото модно ателје

Модната дизајнерка Маја Кикириткова, оваа сабота во присуство на медиуми и пријатели ја престави својата нова колекција “Елеазар на Маја Кикириткова“. Промоцијата на новата колекција беше всушност и промоција на новото модно ателје “Елеазар на Маја Кикириткова” кое се наоѓа ...

Повеќе »

7 модели на сандали и чевли од пролетната колекција на MANGO

Во колекцијата пролет/лето на модната марка Манго најдовме убав избор на сандали и чевли за претстојните сезони. Чевлите и сандалите се веќе достапни во продажба во продавниците Манго, а може да ги купите и на официјалната онлајн страница на Фешн ...

Повеќе »

Дневни фустанчиња од &Other Stories кои со задоволство ќе ги носиме оваа пролет

Модната марка &Other Stories ги форсира лесните фустанчиња со миди должина за оваа пролет. Лесни за носење, едноставни за комбинирање, комотни и лелеави, во ваквите фустанчиња секогаш се чувствуваме пријатно. Погодни се за дневни „кежуал“ излегувања, за „денско“ кафе со пријателките, ...

Повеќе »

Каролина Куркова е лице на кампањата Cybex by Karolina Kurkova

Супермоделот Каролина Куркова се здружи со врвната марка за производство на колички за деца Cybex, а резултатот е колекцијата Cybex by Karolina Kurkova.И самата мајка на две деца, Куркова учествуваше и во дизајните на новата колекција на Cybex која вклучува колички, седишта ...

Повеќе »

Сите овие познати личности носат исто сако и сукња од MANGO

Манго девојките се насекаде околу нас. А и познатите личности се „луди“ по модни парчиња од колекцијата пролет/лето 2019 на Манго. Розовото карирано сако и мини сукњичка од новата колекција на Манго веќе ги „прошетаа“ низ светските метрополи повеќе славни ...

Повеќе »

Чевли во бела боја од пролетните колекции на популарните модни марки

Уште од 2017 година модните инфлуенсерки никако не сакаат да се откажат од трендот кој го „позајмија“ од 80-те години на минатиот век. Имено, чевлите во бела боја станаа едни од најбараните модни парчиња и се уште се суперпопуларни. Освен ...

Повеќе »

Како да ги искомбинирате чорапите за впечатлив изглед?

Маички, здолништа, фустанчиња за неа или вратоврски, кошули за него.. трендови насекаде околу нас, но што да искомбинирате за да имате навистина впечатлив изглед? Шик, тренди и уникатен! Чорапи! Веќе неколку сезони се појавуваат во повеќе форми и бои, но ...

Повеќе »

Chasing The Light: Бела пролетна колекција од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Како заштитно лице во новата колекција на Зара “Chasing The Light” се појавува Амбер Валета. Во новата пролетна колекција доминира белата боја, проѕирните материјали и ленот. Во понудата се волуминозни фустани, костуми со машки крој, блузи од памучни чипки, проѕирни туники, ...

Повеќе »