Колекции

Колекција од Zara фокусирана на стилот од 1970те

Шпанската модна марка Zara го лансираше новиот тренд-водич насловен ‘Retro Aesthetics’. За каталогот позира моделот Мика Арганараз во модни парчиња инспирирани од стилот на 70-те години. Колекцијата содржи бомбер јакни, плисирани сукњи со богат принт и трендовски модни парчиња со змијски принт. ...

Повеќе »

„Teddy“ палтата ќе ги носиме и оваа есен/зима, еве каде ќе ги најдете

Веќе трета сезона по ред, „teddy coat“доминираат во колекциите на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови. Ги најдовме и годинава во есенските колекции на Зара и на Манго- слатки на изглед, а многу пријатни за носење, ...

Повеќе »

Ниски чизмички со тенка потпетица, еве ги нашите есенски фаворити

И во сезоната на постудени денови ќе носиме ниски чизмички со тенка потпетица. Одлично се комбинираат со фармерки, со деловни панталони, лелеави сукњи, но и со фустани за вечерни излегувања. Во преодната сезона, најбарани се моделите со отворени прсти. Еве ...

Повеќе »

Кампања на MANGO во која учествуваат Адриан Броди, Амбер Валета, Каролин Марфи и Адвоа Абоа

Кампања во која учествуваат Адриан Броди, Амбер Валета, Каролин Марфи и Адвоа Абоа, заедно со семејството Соренти и пријателите на брендот Новата кампања на МАНГО за есен/зима 2018 го рефлектира личното видување на фотографот Марио Соренти кој ги лови интимните ...

Повеќе »

Амбер Валета& Каролин Марфи во новата кампања на MANGO (ФОТО+ВИДЕО)

MANGO се фокусира на темата семејство и пријатели во новата рекламна кампања за колекцијата есен/зима 2018/19. Кампањата е насловена  ‘Together’. Пред објетивот на Марио Соренти позираа познати модели, како Амбер Валета, Каролин Марфи, Кесева Абоа, Адвоа Абоа и Алевиа Абоа. ...

Повеќе »

Поглед на новата премиум линија од Zara

Таканаречените Премиум колекции, кои се карактеристични по убавите материјали и постилизирани дизајни, полека но сигурно од сезона во сезона стануваат дел од популарните „хај стрит“ модни марки. Модните парчиња од овие ограничени колекции чинат малку повеќе отколку вообичаените, но дизајните ...

Повеќе »

Марама принт – го има во есенските колекции на Манго и на Зара и преубав е!

Таканаречениот Scarf print (марама принт), оваа есен се врати на голема врата на модната сцена, а го гледаме во моделите на новите колекции на луксузните модни марки (Гучи, Барбери, Версаче, Салваторе Ферагамо…), како и кај популарните хај-стрит брендови (Манго и Зара). Од ...

Повеќе »

Елегантни фустани за работното место или за „парти“ од популарните „хај стрит“ модни марки

И во есенските денови продолжуваме да носиме фустани! Есенските колекции нудат преубави макси модели со олги ракави кои се идеални и за деловна атмосфера, но има и свечени моделчиња без ракви – за вечерни дотерувања. Секако, доколку истите ги искомбинираме ...

Повеќе »

Еве каде да си купите трендовски модни парчиња со животински принт

Ѕвезди на есенската сезона се материјалите со животински принт, меѓу кои доминира леопард принтот. Ги наоѓаме во есенските колекции на луксузните модни марки, како и во колекциите на популарните „хај стрит“ брендови, а најголем избор има во Манго и во ...

Повеќе »

Ања Рубик ги претставува најголемите трендови од ZARA за есен/зима 2018/19

Студените денови се зад аголот, а Зара се фокусира на плетките и волната за сезоната која следува – есен/зима 2018/19. За есенскиот каталог позира топ моделот Ања Рубик во десетина модни комбинации. Од боите најинтересни се металик нијансите, додека сукњите ...

Повеќе »