Колекции

Розово и црвено ни носи Фенди за пролет/лето 2014

Во новата колекција пролет/лето 2014  модната куќа Фенди ги наметнува розовата и црвената боја. Главна протагонистка во кампањата е данскиот модел Надја Бендер, а целата кампања е раководена од Карл Лагерфелд за италијанската модна куќа Фенди. Мулти-талентираниот Лагерфелд ја одбра ...

Повеќе »

Луј Витон ја промовира пролетната колекција на Инстаграм

Изгледа дека модната куќа Луј Витон во Инстаграм гледа сериозен „партнер“ за промовирање на своите производи. Инстаграм е омилен не само меѓу ѕвездите туку и меѓу модните креатори. И Луј Витон виде интерес во промовирање на своите нови производи преку ...

Повеќе »

Дани: Се чувствувам како дама со ПС Фешн

Модната марка ПС Фешн го одбра својот амбасадор за Македонија. Секогаш насмеаната, позитивно расположена, девојката која плени со својата енергија, поп-рок пејачката Дани Димитровска стана заштитно лице на оваа регионална модна куќа. Посветена на дизајнот и производството на префинета женска ...

Повеќе »

Крокс влегува во светот на високата мода

На славните гумени Крокс папучки во весели бои што го освоија светот изгледа дека им поминува „времето“, па американската модна марка одлучи да понуди висока мода. Иако е присутна во повеќе од 90 земји и на Крокс папучките заработува над ...

Повеќе »