Колекции

Александра Митковска со нови модели од колекцијата Премиера

Во шоурумот и бутикот на  Вибрациони (VIBRAZIONI by Aleksandra Mitkovska), во среда на 18 декември со почеток во 17 часот , ќе бидат презенитрани нови модели од колекцијата „Премиера“ за есен-зима 2014 година на модната дизајнерка Александра Митковска.

Повеќе »

Ноќ во миланската Скала со Долче и Габана (ФОТО)

Сезоната на опери е пред нас, а модата во миланската Ла Скала „се остри“ да се надмине себеси.  Не само сценографијата и костимографијата која до детаљи се подготвува за да блесне на сцената, туку и оние кои веќе ги имаат ...

Повеќе »

Ексклузивна лимитирана линија на чанти: Соња Бата

За сите љубители на безвремената елеганција италијанскиот бренд BATA , овој месец нуди лимитирана линија на чанти, дизајнирани од страна на Соња Бата, сопруга на основачот на компанијата  – Томас Бата.

Повеќе »