Колекции

Модни денови Штип (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчеравечер на плоштадот во Штип започна манифестацијата Модни денови Штип (Fashion Days Shtip) со заедничка модна ревија на која беа претставени по неколку модели од сите модни куќи и дизајнери кои на оваа манифестација ќе ги презентираат своите нови колекции ...

Повеќе »

Шик изненадување од Десигуал на њујоршката Модна недела (ФОТО+ВИДЕО)

Првиот ден од њујоршката Модна недела беше означен со новата колекција на шпанската марка Десигуал зад која се потпиша Кристијан Лакроа. Марката позната по експлозијата на бои и впечатливи испреплетени мотиви претстави една поинаква колекција наменета за пролет/лето 2014 година. ...

Повеќе »