Колекции

Панталоните во џогинг стил од ZARA се хит на есента

Панталоните од ZARA дизајнирани во џогинг стил, а од вештачка кожа, се еден од најголемите хитови за есенската сезона.   Новата сезона на сцена го враќа мирисот на кожата, а меѓу најбараните ќе бидат панталоните од вештачка кожа.  Едни такви го ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата H&M Fall Fashion 2020, достапна во продажба од утре

Колекцијата на H&M е инспирирана од чипкастите детали од 1930-те години. Станува збор за осум модни парчиња сите со „vintage“ детали како нагласени ракави и карнери, и модерни волуменозни кроеви. Од палетата на бои застапена е белата и црната како ...

Повеќе »

Нежни како прегратка: Есенски џемперчиња од ZARA инспирирани од стилот на 90-те години

Дизајнерите од ZARA се инспирирале од трендот на 90. години за да лансираат колекција на џемпери за есенските денови. Нежните џемперчиња се во пастелни нијанси што ги прават лесни за комбинирање со различни модни парчиња и за различни пригоди. Главно лице ...

Повеќе »

Модната дизајнерка Ирина Тошева ја претстави новата колекција „Муур“ (ФОТОГАЛЕРИЈА и ВИДЕО)

Модната дизајнерка Ирина Тошева ја претстави новата колекција „Муур“, обединувајќи петнаесет локални креативни дејци и индустрии, кои учествуваа во реализацијата на видео кампањата и промотивните фотографии за нејзина презентација. – Oблеката не е само апстрактна претстава на креативната визија, колку ...

Повеќе »

Хеили Болдвин во новата кампања на Levi’s: Use Your Voice

Хеили Болдвин се придружи на новата кампања на Levi’s насловена Use Your Voice 2020, а која се однесува на правото и граѓанска обврска на глас на изборите.  Кампањата има цел да ја разбуди свеста кај младите да гласаат и да бидат постојано информирани. ...

Повеќе »

Саша Пивоварова позира за есенската колекција на Zara, погледнете ги модните парчиња кои се фаворити на сезоната

Топ моделот Саша Пивоварова е главно лице во колекцијата на Зара за сезоната есен/зима 2020. Акцентот е на фустаните со анимал принт, кожените мантили во светли нијанси и кожените јакни. Од деталите се уште се модерни „паф“ ракавите, како што ...

Повеќе »

Нова колекција во Original Marines, нема изненадувања – најдобри се!

Во продавниците на Original Marines пристигна новата колекција. Претпоставувате веќе? Најдобри се. Моделите се од органски памук, дизајнирани од природно влакно, со цел да се зачува екосистемот. А дизајнерите од препознатливиот италијански бренд, се надминале себеси во креациите, за да ни ...

Повеќе »

Адут Акеч изгледа многу секси во црвената есенска колекција на ZARA

Популарната манекенка од Судан, Адут Акеч, е полн погодок за фотосесијата за есенската колекција на шпанската модна марка Зара, која е во знакот на силната црвена нијанса. Колекцијата има елегантна нота, а повеќе е фокусирана на вечерни и свечени прилики, ...

Повеќе »

Какви фустанчиња ни носи STRADIVARIUS за есенските денови

Уживаме се уште во летото, но првите есенски денови бргу ќе пристигнат, со првите септемвриски дождови. Размислувате за ново есенско модно парче? Ние и понатаму навиваме за фустанчињата. Цветни, со точкаст принт, во живи нијанси, со карнери, кошула фустани, со ...

Повеќе »

Не пропуштајте: Во ORIGINAL MARINES дополнителни 20% ПОПУСТ на веќе намалените артикли на колекција пролет/лето 2020

Искористете ги попустите и дотерајте ги вашите дечиња во шик стил по суперподволни цени! На веќе постоечкиот попуст на брендираните модни парчиња од ORIGINAL MARINES ви следува дополнителен 20 осто попуст! Креирајте оригинален стил за вашите деца и од мали научете ...

Повеќе »