Колекции

3 мантили од есенската колекција на MANGO вредни за внимание

Иако се уште не размислуваме за сезоната на постудени денови, септември ќе пристигне побргу отколку што во моментов очекуваме. Па време е да ѕирнеме во есенските колекции кои полека ги полнат продавниците. Мантилот е модно парче без кое не можеме ...

Повеќе »

Есен во стилот на 70-те со новите модни парчиња од MANGO

Есенската колекција од Манго воодушевува и не навраќа на духот на 70-те години. Полиците на Манго полека се полнат со нови модни парчиња од есенската колекција. Во стилот на 70.те години доминираат шарените принтови и тексасот, а нашето внимание го ...

Повеќе »

Поглед на првите есенски модни парчиња од Stradivarius

Рок-шик, вака накусо би се опишале модните парчиња кои ни ги носи Stradivarius за есен 2019. По неколку последователни летни колекции кои донесоа освежување во однос на боите, Stradivarius се враќа на црните модни парчиња. Црната нијанса е освежена со бројни ...

Повеќе »

Предесенска колекција на & Other Stories

& Other Stories ја лансираше колекцијата за меѓу сезоната лето и есен, а со новите модни парчиња ја најавува раната сенска сезона. Акцентот е на палтата, јакните и џемперите. Палетата на бои е неутрална, доминираат беж нијансата и морнарско сината. ...

Повеќе »

Чанти за есен од новата колекција на MANGO

Какви чанти ќе носиме оваа есен? Според дизајнерите од Манго, во преден план се shopper моделите, но и малите чанти. Летните трендови се пренесуваат и на есента 2019. Така, и понатамо ќе носиме жолти модели и чанти со животински принт. Во ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата на Pal zileri за сезоната есен/зима 2019

Модната марка Pal zileri ја лансираше рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019. Зад фотосесијата стои Солве Сундсбо кој работеше со моделите Кристофер Еинл, Ханс Гобејн, Марк Улц и Николас Ходји. Од клучните модни парчиња за сезоната на постудени денови се издвојуваат ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција на & Other Stories

Модната марка & Other Stories го објави едиторијалот за есенската колекција. Инспирацијата е од француската улична мода на 70-те години. & Other Stories го носи парискиот стил во колекцијата есен 2019. Фустани со макси должина, сомот, плиш и имитација на кожа се ...

Повеќе »

ZARA со едиторијал ја најави есенската колекција

Данската убавица Фреја Беха Ериксен е главно лице во едиторијалот на Зара насловен Punk 2.0 за сезоната есен/зима 2019. Позирајќи во студио, манекенката ни ги претставува есенските трендови од популарната шпанска модна марка, меѓу кои се нагласените металик нијанси, чипката и необичните ракави. Обетките ...

Повеќе »

Прв поглед на есенската колекција од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Стилот од 70-те години се инспирација за новата колекција на модната марка Манго за сезоната есен/зима 2019. Матилда Бренди е главно лице на кампањата која е насловена Those Wonderful 70s. Акцентот е на миди фустаните со колоритен принт, здолништата од тексас и ...

Повеќе »

Ma Vie Privee | долна облека за љубов и страст

“Ma Vie Privee“ е нова ексклузивна линија на сензуална и софистицирана долна облека од меѓународниот турски бренд Penti. Во оваа колекција можете да одберете љубов и страст. Ќе ја погледнете тантелата која е совршено дизајнирана во форма на ексклузивен градник, ...

Повеќе »