Колекции

Топ 5 идеи за празнични подароци од DIAS кои секого ќе освојат „од прва“

Уште едни новогодишни и божиќни празници се пред нас, време за забава и за уживање со најдрагите, моменти за релаксирање и креирање на најубава атмосфера, за обединување околу трпезата. Но поучени од празниците кои се зад нас, знаеме дека до ...

Повеќе »

Македонскиот streetwear бренд „Шизик на ризик“ отвори сопствена продавница

Македонскиот моден бренд „Шизик на ризик“ (Sheezick na reezick) отвори сопствена продавница во центарот на Скопје. Креиран да поттикне храбри умови, брендот именуван по познатата скопска изрека, нуди автентични streetwear дизајни, маици, дуксери и блузони со креативен принт, брендирани торби, ...

Повеќе »

MISAKI – накит создаден за празничното волшепство

Новата колекција на бисерниот накит од MISAKI ќе ве освои од „прва“ и ќе биде совршен подарок за некој кој ви е посебен. Во секоја празнична сезона, особено за време на Новата година и Божиќ, сите се трудиме да бидеме оригинални, ...

Повеќе »

На врвот на листата на нашите празнични подароци го ставаме накитот од Majorica (ВИДЕО)

А кој не сака накит?! Сакаме да го добиеме на подарок, сакаме да го подариме на нашите најдраги лица. Накитот е најомилениот избор за подароци кога станува збор за одбележување на свечени пригоди и посебни денови, какошто се Новата година ...

Повеќе »

Празнична колекција на MISAKI-јапонски бисери достапна во продажба!

Посебна е врската меѓу накитот MISAKI и интернационалните ѕвезди кои секогаш избираат да го носат, од црвениот тепих до секојдневниот живот. Чувствувајте се и Вие како дива на празничните прослави одбирајќи накит од MISAKI. Веројатно, за многумина не треба вовед ...

Повеќе »

„Макаронсите“ празнично се смешкаат од излозите на Marfi – cake & bakery

Време е за дарување, за заблажување, за повторно зближување, за споделување на љубов и благодарност. Време е за „макаронс“ од Marfi – cake & bakery. Сте пробале од прочуените колаченца наречени „макаронс“? Нашата дегустација накусо, изгледаше вака – Првиот залак ...

Повеќе »

Зима 2018/2019 со Алшар, новите модни парчиња веќе се во продажба

Продолжува зимската приказна на Alshar Winter Collection 18/19 во ателјето Alshar. Новите креации ја дополнија понудата на дизајнирани парчиња од бели, сиви, зелени и црни тонови. Доминираат фустаните и елеците-фустани кои можат да се носат самостојно или во други комбинации ...

Повеќе »

Со накитот на MAJORICA секоја жена е најубава! (Погледнете дел од новата колекција)

И во новата колекција, дизајнерите од MAJORICA ни го предадоа ултимативниот сон – убаво да се украси секоја жена. И нѐ потсетија на реалноста – дека секоја жена може да биде убава. Накитот е безвременско модно парче со кое не ...

Повеќе »

Топ 4 фустани од зимската колекција на Massimo Dutti кои секому убаво „стојат“

Во препознатлив, елегантен стил, зимските фустани на Massimo Dutti се одлични за деловна атмосфера, но секако и за дневни и вечерни комбинации во сезоната на повеќеслојни облекувања. Овојпат креаторите од Massimo Dutti акцентот го ставиле на истакнување на струкот, со тоа ...

Повеќе »

Пижама „парти“: Откријте го лежерниот стил од &Other Stories

Зимските денови се совршени за домашно уживање, лежење во кревет до подоцна наутро и релаксирана, пријатна облека. И првото кафе да го испиеме во пижами… Модната марка &Other Stories покажа дека и кога сме во пижами може да имаме многу ...

Повеќе »