Колекции

Нови модни парчиња од MANGO во неутрални нијанси

Новата колекција од омилената модна марка Манго зрачи со елеганција, а дополнителен шарм додаваат неутралните нијанси погодни за секоја прилика. Колекцијата содржи бројни елегантни, долги и кратки лелени панталони, лелеави блузички и романтични фустани. Наши фаворити се блузичката со дипчиња, ...

Повеќе »

Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19

Српскиот бренд Bonatti ја лансираше својата трендовска линија на костими за капење за лето 2019 во продавниците низ Македонија. Летната колекција доаѓа во бои и форми кои ќе бидат апсолутен тренд оваа сезона, како за жените така и за мажите. ...

Повеќе »

Листа на желби: Точкаст костим за капење од SPRINGFIELD, сега по супер намалена цена!

Во морето од понуда на костими за капење, се вљубивме во црвениот дводелен костим за капење (украсен со бели точки) од SPRINGFIELD. Костимот за капење може да биде ваш по супер цена, па одлучете се за паметен шопинг, додека го има ...

Повеќе »

Погледнете ја привремената модна инсталација на ЛУДУС

ЛУДУС ЈА ПРЕТСТАВИ ПОСЛЕДНАТА КОЛЕКЦИЈА ПРЕКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА МОДНА ИНСТАЛАЦИЈА НА ОТВОРАЊЕТО НА САЕМОТ ЗА УМЕТНОСТ „ИН СИТУ“ ВО СКОПЈЕ Во четвртокот на 27. јуни, на отворањето на саемот за уметност Ин ситу, во Младинскиот Културен Центар во Скопје, по покана на организаторите, ...

Повеќе »

Овие еспадрили од PARFOIS би ги носеле и Меган Маркл и Кејт Мидлтон

Да се присетиме само колку пати во текот на оваа (и минатата година), Кејт Мидлтон и Меган Маркл за своите лежерни модни изгледи одбраа еспадрили со плетена платформа, високи кај петите. Прилично често, доволно за да не испирираат да си ...

Повеќе »

Време е за апостолки, најубавите ги најдовме во WOMEN’SECRET

Сонце, плажа, жежок асфалт…време е за нов чифт фенси апостолки. И вие сте во „лов“ на апостолки? Сакате да се модерни, интересни, забавни, фенси…Ние мислиме на вас и секако, ви го штедиме времето за шопинг. А и внимаваме на вашиот ...

Повеќе »

ЛЕТЕН ТРЕНД | Три вида костими за капење кои треба да ги имате!

Се подготвувате за претстојниот одмор? Ви требаат идеи за совршен избор на костими за капење? Ги издвојуваме трите доминантни трендови за оваа сезона во кои ќе бидете забележани и ќе се чувстувате одлично! Пореовладуваат три различни правци во кои можете ...

Повеќе »

Нови модни парчиња од &Other stories за жешко лето 2019

Модната марка &Other stories ја надополни летната колекција со нови модни парчиња за „кежуал“ изгледи. Акцентот е на слим-фит тексасот, лесните памучни блузички и кардигани и ленените фустани. Палетата на бои се движи од нежно сина до беж и бела. Од ...

Повеќе »

PREMIUM | Колекција за разгалување на сите сетила

Македонскиот бренд Премиум е фантастичен новитет на нашето подрачје. Неговото фамозно отворање за кое сите зборуват предизвика голем број позитивни реакции и воздишки за колекциите кои ги понудија во ексклузивнниот салон во ГТЦ, Скопје. Асортиманот на Премиум нуди разновидни призводи ...

Повеќе »

Нови модни парчиња за лето 2019 од & Other Stories во духот на 90-те

Модната марка & Other Stories ја надополни летната колекција со нови модни парчиња кои се во стилот на 90-те години. Одлични за жешките денови, кај овие модни парчиња доминираат веселите принтови и неонските нијанси. Од миди здолништа до „кежуал“ комбинезони и интересни топови ...

Повеќе »