Колекции

After Party понуда до -70% во Sara Fashion

Попустите во Сара Фешн по повод 20 годишнината од нивното постоење продлжуваат со зголемена понуда на производи со супер цени и попути до -70%. – Роденденски сме расположени и со радост ве покануваме заедно да продолжиме на Афтер парти забава ...

Повеќе »

BOSS со прекрасна уметничка кампања за колекцијата есен/зима 2019

BOSS ја претстави рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019, снимена во њујоршката уметничка галерија. Кампањата е насловена BOSS Curated. Пораката на кампањата е самостално истражување. Тоа го прават и моделите Алфа Диа и Финлеј Дејвис кои ги истражуваат сликите на самите ...

Повеќе »

Какви џемпери за есен 2019 ни носи & Other Stories

Подготвени сте за сезоната за џемпери? Есента пристигнува, а модната марка & Other Stories мисли на нас. Есенската колекција на џемпери содржи ролки, кардигани и модели со „паф“ ракави. Палетата на бои ги вклучува белата, фстак – зелената и „камел“-кафената. Дизајнерите ...

Повеќе »

PREMIUM | долна облека која освојува

PREMIUM, ексклузивниот бренд за долна облека и костими за капење, постојано се надоградува со новитети, постојано расте и се развива. Минатите денови ја најавуваа новата кампања, а денес ја лансираат новата колекција есен 2019-та со модни градници и свилена линија ...

Повеќе »

Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Вашиот омилен протугалски бренд за асесоари Parfois – поблиску до вас! Сега, со нови продавници во Тетово Palma mall и во Битола на Широк Сокак. Португалското семејство се шири и низ Македонија. Големо отворање на продавницата Parfois во Тетово на 11 ...

Повеќе »

Пристигна колекцијата есен/зима: Луис & Кларк во новата кампања за мултибрендот FASHION&FRIENDS

Момче скриено позади маската на срамежлив новинар и бестрашната репортерка се главните ликови на кампањата “When Lois meets Klark”. Ретро љубовната приказна од легендарниот стрип за Супермен, беше основна инспирација за новата кампања за есенската колекција на најпознатиот регионален мултибренд ...

Повеќе »

Три модели на „каубој“ чизми од Bershka вредни за внимание

Есенскиот тренд на „каубојски“ чизми го најавија и луксузните модни марки, како и популарните „хај стрит“ брендови. За разлика од минатата година, оваа сезона ваквите модели нема да ги носиме само со фамрерки, туку и со лелеави фустани и елегантни ...

Повеќе »

ZARA ја презентира новата колекција преку грижа за водата

Моделот Малгозија Бела позира во новата рекламна кампања на Зара насловена „Join Life – Care for Water’“. Самата колекција пак, е насловена „Грижа за водата“ и содржи модни парчиња од рециклирани и органски материјали. Акцентот е на есенските мантили, фустани ...

Повеќе »

НАСКОРО | PREMIUM задоволства кои освојуваат!

Ексклузивниот бренд за долна облека, PREMIUM  мистериозно ја најавува новата колекција за есен 2019-та. Објавите каде суптилно ја затскриваат новата колекција и модели, дополнително ја будат заинтересираноста за дизајните и модните парчиња. Каква долна облека ќе биде актуелна, кои се ...

Повеќе »

Есенски фустанчиња од & Other Stories во ретро стил

Во есенската колекција на & Other Stories најдовме мини фустанчиња поинакви од досега видените. Фустанчињата се инспирирани од стилот на 70-те години. Одлично „стојат“ со високи чизми, кои се, исто така, достапни во продажба во есенската колекција. Од палетата на бои ...

Повеќе »