Колекции

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска (фото)

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција на повеќе градски локации, претставувајќи ги креациите во сосема поинакво светло заедно со фотографот Сони Романов. По успешниот ...

Повеќе »

ЛУДУС – ДОБИТНИК НА НАГРАДА ЗА НАЈДОБРО ШОУ НА ЉУБЉАНСКАТА МОДНА НЕДЕЛА

СТРУЧНОТО ЖИРИ НА ЉУБЉАНСКАТА МОДНА НЕДЕЛА ЈА ДОДЕЛИ НАГРАДАТА „WOW SHOW“ НА МАКЕДОНСКАТА МОДНА ЕТИКЕТА ЛУДУС ЗА МОДНОТО ВИДЕО „РЕКВИЕМ: ПОСТ-РОДОВОСТ III“ Во саботата, на 10 Октомври се затвори Љубљанската модна недела со доделување на наградите за најдобрите презентации и ...

Повеќе »

Емили Ратајквски е суперсекси во новата кампања на Nasty Gal за есен/зима 2020

Моделот и глумица Емили Ратајковски позира за новата колекција на Nasty Gal за сезоната есен-зима 2020.  Суперпопуларната Емили повторно соработува со модната марка Nasty Gal во кампањата за колекцијата дизајнирана за постудените денови од година. Колекцијата е инспирирана од дизајните на 80. ...

Повеќе »

RITUALS Cosmetics е блиску до Вас, пронајдете среќа во малите нешта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Ние не сме тука за да ви продадеме убавина, ние сме тука за да направиме да се чувствувате добро“. Ги има насекаде: во секој момент, секој ден, чекаат да бидат откриени, желни да ја споделат убавината во нив. Тоа се ...

Повеќе »

Еве што ни носи PINKO за сезоната есен/зима 2020

Моделката Надја Бендер е главно лице на кампањата есен/зима 2020 година за модната марка PINKO. Фотографирана во неонска атмосфера, холандкиот модел позира во дизајни инспирирани од 70.те години. Федерико Де Анџелис се потпишува зад фотосесијата во која Бендер ги претставива ...

Повеќе »

САРА ФЕШН со нова колекција пижами за мажи и жени

Оваа седмица македонскиот бренд Сара Фешн ја лансираше својата нова кампања за колекцијата есен – зима 2020/21, пижами наменети за мажи и жени. Истата ја започнуваат со интересни принтови на пижами, а во следните месеци ќе следат постојани новитети во ...

Повеќе »

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на сите оние кои ги сакаат и се грижат за животните. Есенската колекција е разубавена со модни парчиња од вештачка кожа кои ги презентира, во новиот тренди водич, италијанската ...

Повеќе »

Лара Стоун позира за новата колекција на ZARA, погледнете ги новите модни парчиња одлични за работното место

Холандската моделка Лара Стоун позира за новиот тренди водич на ZARA за сезоната есен-зима 2020 година. Колекцијата се фокусира на волнени палта, кошули и кожени јакни. Тука се и модните парчиња со животински принт, но и модели инспирирани од уличниот стил. ...

Повеќе »

Џенифер Лопез ја дизајнираше својата прва чанта за Coach

Откако минатата година беше прогласена за амбасадор на модната марка Coach, Џенифер Лопез го креираше својот прв модел на чанта за овој американски бренд. Во кампањата се појавува самата Лопез, фотографирана од Хао Зенс, позирајќи во музичко студио, сала за танц ...

Повеќе »

Моден Викенд Скопје со македонски дизајнери и странски брендови

Синоќа беше свечено отворена новата сезона на најкултното модно случување во градот. Пред многубројните новинари, јавни личности и љубители на убавиот дизајн во Јавна Соба, своите колекции ги прикажаа како познати имиња од домашната сцена, така и млади таленти за ...

Повеќе »