Колекции

Лежерни летни фустанчиња од &Other Stories

Модната марка &Other Stories ова лето во преден план ги става фустанчињата со точки.  Голем избор на „кежуал“ фустанчиња со миди должина најдовме во летната колекција на &Other Stories. Пријатни за носење, ваквите фустанчиња ги комбинираме со трендовски плетени чанти. Од палетата ...

Повеќе »

Лето со РЕД СТАР костими за капење

Од вчера, 27.05.2019, понеделник пристигна новата колекција на костими за капење во сите продажни места на Ред Стар! Мирис на лето, песочни плажи, сонце и омилениот костим за капење. Понудата вклучува костими за капење за мажи и жени со голем ...

Повеќе »

Разиграно и разнобојно патување низ светот со летната колекција на SuperDry

Наострете ги сетилата ова лето и оставете SuperDry да ве понесе на патување каде не постојат граници, каде енергијата е до небото и секој ден е полн со безброј можности. Разнобојна и разиграна, кампањата на SuperDry, нè води на сосема ...

Повеќе »

Костими за капење од Mango за лето 2019

Моделот Мали Купмен е главно лице во новата кампања на костими за капење од Mango. Кампањата е снимена во живописното шпанско гратче Кадакес. Австралиската убавица Купмен позира во новите костими за капење од Манго, пред објективот на Џозефина Андрес. За оваа ...

Повеќе »

Sara Fashion | Костими за капење лето 2019 – #УбавинаВоСитеФорми

Ја видовте ли новата колекција костими за капење на Сара Фешн? Свежа, ултра модерна и екстремно привлечна? Како што вели нивната кампања – оваа сезона, бидете најдобото од себе. Одберете убавина во сите форми. За вас. Компанијата Де-Та Дејан со ...

Повеќе »

Топ 12 сандали во интензивни бои за лето 2019

За ова лето, интензивните бои се насекаде околу нас. Апослутен хит е жолтата и сината боја, а одличен разигран избор се и црвените и портокаловите сандали. Жолти сандали Доминацијата на трендот на жолти сандали продолжува и оваа сезона. Со оваа ...

Повеќе »

Поглед на свечената колекција од ZARA

Моделот Бинкс Валтон е главно лице во новата колекција од Zara дизајнирана во лимитирана едиција. Модниот водич е насловен Personal Best.  Зара лансираше лимитирана колекција за свечени прилики за лето 2019. Модните парчиња се наменети за „party-ready“ изгледи, а инспирирани се ...

Повеќе »

Трендовски костими за капење за лето 2019 од SPRINGFIELD

Трендовски костими за капење, едноделни и дводелни, за различни градби на телото и за секого по нешто, најдовме во SPRINGFIELD. Тука се костимите со вертикални сини и црвени риги (кои визуелно не прават повитки), популарните костими со точкаст принт, со флорални ...

Повеќе »

Топ 12 трендовски чанти од GUESS во летни нијанси

Новата колекција на чанти од Guess носи палета на чанти во различни бои и големини, а ние издвоивме 12 фаворити. Сакате помали чантички во кои ќе ги понесете само основните работи или повеќе сакате големи чанти кои кријат цело царство ...

Повеќе »

 &Other Stories лансираше „еко-френдли“ модни парчиња

Модната марка &Other Stories лансираше колекција за лето 2019, дизајнирана од еколошки материјали. Кампањата е насловена „Ода на океанот“. Фокусот е на рециклираните материјали и органскиот памук за лесните и носливи модели. Неутралните нијанси доминираат, како белата и сивата. Колекцијата содржи ...

Повеќе »