Колекции

Премиум колекција од Massimo Dutti за сезоната на постудени денови

Премиум колекцијата, во лимитирана едиција, од модната марка Massimo Dutti е дизајнирана за сезоната есен/зима 2020. Пред објективот на Карим Садли позираат убавиците Еди Кемпбел и Фелис Нурдхиф во елегантни модни комбинации. Новата сезона се фокусира на кожените модни парчиња, шик ...

Повеќе »

Што ни носи PINKO за есенските денови

Моделот Надја Бенден е главно лице во кампањата на модната марка PINKO за сезоната есен/зима 2020. Холандскиот модел позира во модни парчиња – ѕвезди на сезоната – инспирирани од стилот на 70. години. Акцентот е на вештачкото крзно, светкави материјали и ...

Повеќе »

& Other Stories ни носи штосни јакни со предни џебови и реси за есен 2020

Влегуваме во сезоната есен 2020 со најновите стилови на јакни и палта од популарната модна марка & Other Stories. Совршени за преминот помеѓу топлото и студеното време, овие дизајни доаѓаат во лесни силуети. Изберете меѓу пуф-јакните, јакните со нагласени предни ...

Повеќе »

Mitra.mk слави роденден со „Митрафест“ виртуелниот фестивал

Македонската онлајн продавница „Митра“ прославува една година постоење. По повод роденденот, а истовремено почитувајќи ја моменталната здравствена ситуација, „Митра“ го организира виртуелниот музички фестивал  „Митрафест“ на кој учествуваат 12 етаблирани македонски диџеи, диџејки, како и музички ентузијасти, во чест на 12-те ...

Повеќе »

7 модели на капути и јакни од ZARA поради кои едвај ги чекаме постудените денови

Шпанската модна марка не подготвува за постудената сезона со трендовски и топли модели на јакни и капути.  Акцентот е на „паф“ јакните, долгите капути и моделите од вештачко крзно. Кај јакните забележлив е трендот на високи јаки, кои се транформираат ...

Повеќе »

10 бестселери – палта и јакни од BERSHKA за есен/зима 2020

Есента и календарски веќе пристигна, ако се уште не сте го обновиле вашиот гардеробер, сега е вистинско време. Почестете се на самиот почеток на сезоната на студени денови со модерно палто или јакна од BERSHKA. А, ние ги издвоивме 10-те најинтересни ...

Повеќе »

Колоритност и шик модели во есенската колекција на ORIGINAL MARINES

Децата сакаат да играат со својот стил и честопати мешаат различни стилови. Но, сепак, комбинацијата е совршена, кога се во прашање моделите на Original Marines. Експлозија од колоритност и шик модели наоѓаме во новата колекција на популарната италијанска модна марка, кои се ...

Повеќе »

22. Моден Викенд Скопје од 1 до 3 октомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки на тридневниот шоурум „Свесна Мода“ од 1 до 3 октомври во Јавна Соба. Поканата е отворена за сите ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Литванската популарна моделка Едита Вилевичијте е главно лице во кампањата на Massimo Dutti насловенаLiving in the City за сезоната есен/зима 2020. Во новиот едиторијал на Massimo Dutti се претсавени трендовските модни парчиња од оваа марка за сезоната на постудени денови и начинот на ...

Повеќе »

Есенска тексас колекција од Zara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Грејс Хартзел ни ја претставува во новиот едиторијал есенската тексас колекција од модната марка Zara.  Тексасот никогаш не излегува од мода, а дизајнерите од шпанската модна марка Zara ставија акцент на основните тексас модни парчиња кои се задолжителни за сезоната ...

Повеќе »