Колекции

Ексклузивната колекција на H&M достапна во продажба од 11ти април (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колекцијата H&M Conscious Exclusive 2019 го форсира еко-френдли стилот.  Долгоочекуваната премиум колекцијата на H&M ќе биде достапна во продажба на 11-ти април 2019. Главни лица во кампањата се трите модели – Иман Хамам, Уми Џеме и Алана Арингтон. Триото позира во ...

Повеќе »

Расцутена пролет со новите модни парчиња од & Other Stories

 & Other Stories го лансираше новиот тренди водич наменет за колекцијата дизајнирана за потоплите денови. Новиот водич е насловен ‘Brightly in Bloom’ а се фокусира на моделите кои се лесни, разиграни и весели. Доминираат портокаловата и белата нијанса.Колекцијата содржи фустанчиња со ...

Повеќе »

Поглед на новата колекција на накит и очила за сонце од Swarovski

Прочуената марка за накит Swarovski ја лансираше новата кампања за пролет/лето 2019 во која главни лица се моделите Карола Ремер и Моа Аберг. Кампањата е фотографирана од Дејвид Ројмер од Ателје Менаџмент. Австрискиот бренд за пролетната сезона лансираше четири линии – Tigris, ...

Повеќе »

Бекстејџ: Ивана Кнез со сензуална лимитирана колекција за роденденот 02.04

Ивана Кнез за сите љубители на модата за својот роденден 02-ри Април ќе ја претстави својата лимитирана колекција преку која пренесува порака да се надминете себеси и да направите да бидете свои и оригинални. Ова се фотографиите од бекстејџот на ...

Повеќе »

Топ 9 модели на еспадрили од кои „боли глава“ – достапни се во продажба!

Класиците кои никогаш всушност и не излегоа од мода, еспадрилите, пред неколку сезони во голем стил се вратија на модната сцена. Неодоливиот тренд од светот на обувките, за многумина неопходен моден додаток во секоја комбинација, продолжува и оваа пролет/лето. Популарните ...

Повеќе »

Пролет/лето 2019 во бела нијанса со фустаните од Mango, Zara и Massimo Dutti

Белата боја речиси е неизбежна за сезоната на топли денови, особено кога станува збор за фустани од лен, вискоза и сатен кои ќе ги најдете во пролетните колекции на популарните модни марки. Зара отиде чекор подалеку претставувајќи ја пролетната “White” колекција ...

Повеќе »

Adidas ја лансираше новата колекција на патики инспирирани од Game of Thrones

Спортската марка Адидас реализираше линија на патики инспирирани од ликовите на Game of Thrones. Во колекцијата ѕвезди се новите Ultraboots патики, наменети за љубителите на џогингот, а кој ги обединуваат модерниот дизајн и спортските карактеристики. Специјалниот внатрешен дизајн овозможува удобност на стапалата ...

Повеќе »

Песочна пролет со ZARA – Поглед на новите модни парчиња во песочни нијанси (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната марка Зара го лансираше новиот тренди водич во кој ја претставува колекцијата пролет/лето 2019 дизајнирана во боите на песокот. Четири модели во подем позираат за новата колекција во пустински амбиент. Фотосесијата е снимена од Кристијан Мекдоналд. Акцентот е на ...

Повеќе »

Топ 5 модели на сандали на врзување од Mango и од Zara

Едвај ги дочекавме потоплите денови за да почнеме барем да сонуваме за сандалите, зашто оваа сезона понудата е навистина полна со атрактивни модели. Особено ни „паднаа“ в очи сандалите на врзување кои ги има во пролетните колекции на двете популарни ...

Повеќе »

Обединета Европа на 19. Моден Викенд Скопје

Шоу-рум со ексклузивни парчиња од дваесет и осум претставници на седумнаесет различни земји, гостување со изложба на наградувана платформа за концептуален дизајн, како и ревиски претставувања на колекциите од млади и етаблирани имиња во земјата и регионот, сочинуваат само дел ...

Повеќе »