Колекции

Поглед на новата колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимата сеуште трае, но познатите модни марки своите погледи веќе ги насочија кон пролетта, презентирајќи ги првите модни парчиња дизајнирани за пролет. Новата колекција на Масимо Дути е насловена  ‘La Force D’un Look’. Вообичаено за оваа модна марка, повторно се форсира ...

Повеќе »

Какви чанти ќе носиме оваа пролет со ZARA

Популарните модни марки веќе најавија дел од своите пролетни колекции. А кога сме кај пролетните модни додатоци, поточно чантите, погледот ни го привлекоа новите модели од Зара. Акцентот е на класиката, но зачинета со трендовски детали. Палетата на бои е ...

Повеќе »

Нови инспиративни модни изгледи од &Other stories

Фотосесијата за новата колекција на &Other stories е снимена во Париз, во Музејот Гистав Моро. Новите модели се инспирирани од француската мода и уметност. Женствени кроеви доминираат во колекцијата кои ја следат линијата на телото. Меѓу хит модните парчиња се кожените ...

Повеќе »

Ниски температури, уште пониски цени! Започна Winter Last Minute Sale !

Ниските температури надвор, направија Скопје Сити Мол да обезбеди уште пониски, односни екстремно ниски цени. Од денеска па се до почетокот на февруари во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои закупците ќе ги понудат на зимските колекции. ...

Повеќе »

Еве што ни носи DIESEL за пролет 2019

Силен берлински дух се чувствува во пролетната колекција на италијанската модна марка DIESEL. Колекцијата е дизајнирана за слоевито облекување, фокусот е на графичките елементи, како мотивите “AESTHETIC”. Техно стилот провејува во повеќето модни парчиња. Нам пак, особено ни се допаѓаат женските кожени ...

Повеќе »

По Меган Маркл, Викторија Бекам го форсира „крава“ принтот, модели со „крава“ принт има MANGO

„Леопард“ принтот до неодамна царуваше на модната сцена, но сега полека го истиснува популарниот „крава“ принт. Форсирањето на овој нов и интересен принт го направија две влијателни Британки -војвотката од Сасекс и дизајнерката Викторија Бекам. Минатата недела, на еден хуманитарен ...

Повеќе »

Шик модни парчиња во зелена нијанса од MANGO

Пријатна за очите, лесна за комбинирање и секако, зелената нијанса е од оние кои внесуваат радост во тмурните зимски денови. Па доколку и вие сте во потрага по модни парчиња во зелена боја – од силни тонови до темнозелена нијанса ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чанти за пролет 2019 од Mango, Zara и &Other Stories

Чоколадната нијанса која доминираше во есента 2018, продолжува и во зимата 2018/2019 и пролетта 2019. Чантички со модерни дизајни токму во оваа нијанса веќе претставија познатите луксузни брендови, а на наше задоволство и „хај стрит“ модните марки кои нудат добар ...

Повеќе »

Зима во бојата на виното со Mango, Zara и &Other Stories

Темноцрвената нијанса е идеална за зимските денови, а модните марки ни нудат модни парчиња во оваа нијанса за деловни, дневни и вечерни комбинации. Најголем избор на убави модни парчиња во бојата на виното најдовме во зимската колекција на Манго. Тука ...

Повеќе »

Поглед на новите, зимски модни парчиња од &Other Stories

Зимата станува се поостра, но тоа не значи да ја запоставиме модата. Дизајнерите од &Other Stories ја дополнуваат зимската колекција со нови, топли модни парчиња, а акцентот е на џемперите, блузите со анимал принт, сомотските панталони и фармерките со висок струк. ...

Повеќе »