Колекции

Пролет/лето 2019 со новата колекција на PINKO

Ангелот на Викторија сикрет, Марта Хант, позира во новата кампања на италијанската модна марка PINKO. Пред објективот на Симон Фалчета, русокосата убавица ги презентира клучните модели од колекцијата дизајнирана за сезоната пролет/лето 2019. Инспирацијата е од 70-те години, а акцнетот е ...

Повеќе »

Колекција #WELOVEYOUALL од Women’secret (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најженствените парчиња оваа сезона! Women’secret и оваа сезона продолжува со својата посветеност да им помогне на жените да се чувствуваат удобно и секси. Колекцијата е исполнета со тантела со цветни и геометриски форми, изобилува со ултра женствени парчиња во бои ...

Повеќе »

Листа на желби: Рамни чевли со змијски принт од PARFOIS

Модната марка PARFOIS ни носи весела пролетна колекција на накит и модни додатоци, но и неколку модели на чевли кои заслужуваат внимание. На листата на желби го запишуваме кафениот модел со змисјки принт, украсен со ресички, кој лесно се комбинирате со ...

Повеќе »

Возењето е многу полесно со EnRoute оптичките стакла, достапни се во продажба!

Како што патиштата стануваат сѐ повеќе пренатрупани и трошиме сѐ поголем дел од времето зад волан, нашите очи го чувствуваат заморот. EnRoute оптичките стакла се дизајнирани специјално за возачи, го минимизираат стресот на визуелниот систем и овозможуваат поудобно искуство на ...

Повеќе »

Нови модни парчиња за крајот на зимата од &Other stories

За вториот дел од зимата и почетокот на пролетта, модната марка &Other stories ја надополнува зимската колекција со повеќе модни парчиња со трендовски дизајни. Новиот тренд водич на &Other stories е инспириран од изгледот на парижанките. Насловен е ‘Effortlessly Eleonore’, а главно ...

Повеќе »

Поглед на новите чевли со висока потпетица од GUESS (достапни во продажба)

Со префинети модели, како и секогаш, GUESS ни ја носи пролетта 2019. Новите модели на чевли и сандали од GUESS дизајнирани за потоплите денови веќе се во продажба, а може да ги купите и на официјалната шопинг страница на Фешн Груп – ...

Повеќе »

BERSHKA ни носи пролетни чевли во весели бои

Bershkа ни носи убаво изненадување за потоплите денови – чевли и сандали во силни бои кои не можат да не бидат забележани. Како се приближува пролетта, се повеќе размислуваме на шарената и „обоената“ гардероба. Токму затоа не израдуваа новите обувки ...

Повеќе »

Нови модни парчиња од ZARA, точките го имаат главниот збор!

Точкастите модни парчиња кои со задоволство ги носевме и лани, продолжуваат да бидат актуелни и во 2019 година. Модната марка Зара тоа и официјално го потврди, презентирајќи ги модните парчиња од новата колекција дизајнирана за меѓусезоната, а точките го имаат ...

Повеќе »

Хејли Болдвин ја претстави пролетната колекција на Weekend MaxMara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пролетната колекција на модната марка Weekend MaxMara е насловена Nantucket. За рекламната кампања позира Хејли Болдвин, глумица и од неодмана сопруга на Џастин Бибер.  Италијанската модна марка во дизајните за потоплите денови акцентот го става на шаренилото – весели принтови, цветови, ...

Повеќе »

Розова пролет со BERSHKA

Пролетните модни парчиња, баш како и природата, ќе бидат шарени, енергични и весели. Таква модна енергија ни нои Бершка за пролет 2019 со новата колекција. Додека модните трендови за пролет 2019 се прилично разнолични, сезоната на потопли денови сепак, ќе ...

Повеќе »