Колекции

10 модели на чизми од MANGO за есен/зима 2018/19

За сезоната на постудени денови Манго нуди убава и широка понуда на трендовски чизми за сите вкусови, стилови и прилики. Акцентот е на црните ниски чизми со дебела потпетица кои се совршени за активност од утро до вечер и многу ...

Повеќе »

Bershka есен/зима 2018: Вештачката кожа го има главниот збор! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кожата доминира во есенските колекции на популарните модни марки, а супер кожени модни парчиња има и Bershka. Но, бидејќи модата е денес еколошки освестена, предност има вештачката кожа, која е вооедно, и со поприфатлива цена. Bershka многу пријатно не изненади ...

Повеќе »

Топ 7 комбинезонки од MANGO за дневни и вечерни дотерувања

MANGO ни го даде и тоа задоволство – во есенската колекција најдовме преубави комбинезонки, и да – со задоволство ќе ги носиме и во сезоната на постудени денови! Секогаш го обезбедуваат оној „вау“ изглед, а и ни заштедуваат време при ...

Повеќе »

Топ 8 модели на „слип“ фустани од популарните „хај стрит“ модни марки

Тесните, свиленкасти фустани во макси и миди должина ( и да, без долги ракави), не се резервирани само за топлите денови. Одлично се комбинираат со елегантно сако и добиваме модна комбинација совршена за вечерни излегувања и важни настани. „Слип“ фустаните ...

Повеќе »

Топ 6 најбарани палта од MANGO

Ловот на есенски/зимски палта продолжува, а одлични пет модели најдовме во Манго. Наскоро влегуваме во сезоната на студени денови и помрачниот дел на есента, а на моден јазик тоа значи дека совршеното палто е едно од најважните парчиња во гардероберот, ...

Повеќе »

MANGO има супер чантички со змијски принт

Животинскиот принт, особено змијскиот, е фаворит за сезоната есен/зима 2018.   А, модната марка Манго, освен што има прекрасни модни парчиња со змијски и анимал принт, пријатно не изненади со моделите на чанти со змијски принт. Ако ви е премногу ...

Повеќе »

Ешли Грем позира во новите модни парчиња од VIOLETA by MANGO – колекција за раскошни девојки

Преубава нова рекламна кампања ни доаѓа од линијата на Манго, Виолета, наменета за полнички девојки и дами. Слоганот на кампањата е I Am what I Am, а за новиот каталог позира популарниот модел Ешли Грем. Кампањата е снимена во Барселона, ...

Повеќе »

Фреја Беха Ериксен ја претставува колекцијата есен/зима од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка Зара ја претстави колекцијата дизајнирана за студените денови лансирајќи нов каталог. За каталогот насловен  ‘Cozy Feeling’, позира данскиот супермодел Фреја Беха Ериксен. Данската убавица носи макси мантили и палта, дебели плетени џемпери, предимензионирани шалови, карирани здолништа и ...

Повеќе »

Топ 10 палта од STRADIVARIUS по пристапна цена

Продолжуваме со „лов“ на палта од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. И, стигнавме до Страдивариус. Пристапни со цените, пријатни за носење и со модерен дизајн, оваа сезона дизајнерите оа STRADIVARIUS навистина се потрудиле да ги задоволат буквално сите ...

Повеќе »

Топ 5 палта од MANGO во војнички стил

Нова сезона, нови модели на палта, а ние се вљубивме во трендот на „милитари“ палта кои ги наоѓаме и во есенските колекции на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови. Со карираните палта и палтата на преклоп, ...

Повеќе »